Pastmarku zīmējums bērnudārza zīmēs. Nodarbības kopsavilkums sagatavošanas grupā “Ievads pastnieka profesijā. GCD tēma: “Pasta automašīnas”

Mērķis: Ievads pastnieka profesijā.
Programmatūras uzdevumi:
turpināt iepazīstināt ar pastnieka profesiju,
paplašināt priekšstatus par sava darba nepieciešamību un priekšrocībām,
iepazīstināt pastā strādājošos ar savas profesijas atribūtiem. attīstīt vizuālo un dzirdes uzmanību, kad skolotājs runā par pastu. Izkopt cieņu pret pastnieka darbu.
Priekšdarbi:
1. lasot V.G.Sutejeva stāstu “Ziemassvētku eglīte” un S.Ja Maršaka dzejoli “Pasts”;
2. Jaungada kartīšu izgatavošana bērnudārza bērniem Chura un Dzjakino ciematos;
3. didaktiskā spēle “Profesijas”.
Vārdu krājuma darbs: pastnieks, pastmarka, internets, telegrāfs, telegramma, gaisa pasts. Pedagogs: Puiši, uzmini mīklu:
Viņš mums atnesa telegrammu:
"Es nāku, pagaidi, mammu."
Es atnesu vectēvam pensiju,
Vismaz ne Ziemassvētku vecītis.
Viņš stāv uz kājām kopš rītausmas,
Kas tas ir?
Bērni. Pastnieks.
Pedagogs: Pareizi, labi darīts. Vai vēlaties apmeklēt pastnieku?
Bērni: Jā.
Audzinātāja: Tātad, ir nolemts, mēs ar jums dosimies uz pastu un nosūtīsim apsveikuma kartītes. Mēs ierindojamies pa pāriem. Kā mums iet pa ceļu?
Bērni. Pa ceļa malu viens pēc otra un neizstiepts.
Pedagogs: Pareizi.
Pedagogs:Šeit jūs un es esam atnākuši. Puiši, kas, jūsuprāt, tas ir?
Tas ir zils
Pie sienas redzamā vietā
Kopā vāc ziņas
Un tad tās īrnieki
Viņi lidos uz visiem galiem.
Bērni: pastkastīte.
Pedagogs: Labi padarīts! Pa labi. Tagad es ievietošu mūsu pastkartes kastē.
Vēstules uz pastkastīti kā putni,
Viņi pulcējas kopā, lai dotos ceļā.
Daži dodas uz Maskavu, daži dodas uz ārzemēm,
Tikai adresi, mans draugs, neaizmirsti.
Un mūsu pastkartes nonāks bērnudārzos Chura ciematā un Dzjakino ciematā. Ejam uz pastu un tiekamies ar pasta darbiniekiem.
Bērni: Sveiki!
Pedagogs: Sveiki! Tas ir mūsu, Kožilskoe Pasta nodaļa komunikācijas. Šeit strādā brīnišķīgi cilvēki: šīs komunikāciju nodaļas vadītāja ir Jekaterina Nikolajevna, bet pastnieks - Rimma Vladimirovna. Puiši, kam, jūsuprāt, ir paredzēts pasts?
Bērni. Lai rakstītu vēstules. Un mana vecmāmiņa šeit saņem pensiju. Un mamma man abonēja žurnālu “Fidget”.
Pedagogs: Pa labi. Cilvēkiem ir nepieciešams pasts, lai viņi varētu sazināties ar citiem cilvēkiem, ar pastkarti vai telegrammu apsveikt radus un draugus svētkos un vēstulē pastāstīt par sevi, par ģimeni, par interesantiem notikumiem. Varat arī nosūtīt paku, abonēt interesantus žurnālus un laikrakstus. Un pirms svētkiem Jaunais gads Pastniekiem ir daudz darba. Viņi ir Ziemassvētku vecīša palīgi, un viņiem ir nepieciešams laiks, lai piegādātu svētku pastu.
Vairāk brīvdienās
Darbs pastā...
Vilcieni steidzas,
Un lidmašīnas lido.
Kuģi kuģo
Un mašīnas brauc -
Pasta kravas
Viņi tos izved pa pasauli.
Vairāk brīvdienās
Uzmanību vēstulē...
Apsveicam steidzos,
Vēlmes ir steigā.
Un bez kavēšanās
Uzticama un precīza
Tie jānogādā
Pēc pasta adreses.
Pedagogs: Puiši, apskatiet šeit svētku kartīšu daudzveidību. Tagad Jekaterina Nikolajevna mums parādīs aploksni un pastkarti.
Sakiet, lūdzu, vai ir iespējams nosūtīt šādu pastkarti?
Bērni: Nē. Man vajag kādam uzrakstīt.
Audzinātāja: Pa labi. Jāraksta adrese: pilsēta vai ciems, iela, mājas numurs, personas vārds, kuram rakstāt.
Manai vecmāmiņai bija āboli, un viņa vēlētos tos man atsūtīt uz Jauno gadu. Āboli neiederēsies vēstulē, ko man darīt?
Bērni: jānosūta paciņā.
Pedagogs: Pareizi. Kā gan es to uzreiz nenojautu! Puiši, ko viņi izmanto pasta pārvadāšanai?
Bērni: ar automašīnu, vilcienu, lidmašīnu.
Pedagogs: Labi darīts! Kā vienā vārdā nosaukt automašīnu, vilcienu, lidmašīnu?
Bērni: Tas ir transports.
Puiši, kam te domāti datori?
Bērni: Spēlējiet.
Pedagogs: Varbūt kāds spēlē. Varat arī rakstīt internetā - tas ir jauns moderns savienojums.
Puiši, ejam uz citu istabu. Šeit Rimma Vladimirovna parakstās avīzēs un žurnālos – kam tos aizvest – un ieliek savā lielajā somā. Paskaties, cik tas ir smags. Kādā krāsā ir soma?
Bērni: zils.
Pedagogs: Pareizi. Gan pasta automāts, gan pastnieka formastērps ir arī zilā krāsā. Nav viegli, bet ļoti nepieciešamo darbu pastnieks. Aukstā laikā, karstā laikā un lietū ir jāizdala visi laikraksti, žurnāli un vēstules.
Gods un slava pastniekiem,
Noguris, putekļains
Gods un slava pastniekiem
Ar biezu plecu somu!
S.Ya.Marshak.
Pedagogs: Atvadīsimies no brīnišķīgajiem pasta darbiniekiem un pateiksim "paldies" par viņu darbu.
Bērni: Paldies! Uz redzēšanos!
Izmantotās literatūras saraksts:
1.Sutejevs V.G. "Ziemassvētku eglīte".
2.Marshak S.Ya. "Pasts"

Nadežda Rodina
Nodarbības par runas attīstību sagatavošanas grupā "Pasts" kopsavilkums

Nodarbības par runas attīstību sagatavošanas grupā kopsavilkums« Pasts» .

Mērķi:

Iepazīstināt bērnus ar strādnieku profesiju pastu, ar savām darba aktivitātēm, ar priekšmetiem - asistentiem.

Paplašināt un precizēt bērnu vārdu krājumu par šo tēmu ( pastu, pastnieks, telegrāfa operators, vēstule, paku sūtījums, sūtījums utt.)

Stimulēt un atvieglot runas attīstība.

- Attīstīt atmiņu, iztēle, domāšana.

Attīstīt spēju un prasmes vadīt sarunu, izteikt savu viedokli.

Iemācieties atbildēt uz uzdotajiem jautājumiem.

- Attīstīt kopīgu, pirkstu smalkās motorikas.

Veicināt cieņu un interesi par pieaugušo darbu un profesiju pastnieks.

Veidot savstarpēju sapratni, savstarpēju palīdzību, neatkarību.

GCD pārvietošana:

1. Organizatoriskais moments.

Puiši, es gribu sākt ar mīklu. Uzminot, jūs uzzināsiet, par ko mēs šodien runāsim.

Viņš mums atnesa telegrammu:

"ES nāku. Pagaidi, mammu."

Es atnesu vectēvam pensiju,

Vismaz ne Ziemassvētku vecītis.

Viņš stāv uz kājām kopš rītausmas.

Kas tas ir? (Pastnieks)

Pareizi, tā pastnieks.

Kur viņš strādā? pastnieks? (ieslēgts pastu)

Kas ir viņa somā? (Viņam ir daudz vēstuļu, avīžu, žurnālu utt.)

Kur viņš steidzas? pastnieks? (Viņš piegādā uz mājām vēstules, avīzes, žurnālus utt.)

Vai jūs vienmēr esat bijis pastnieki?

Iedomājieties, ka kādu dienu visi saziņas līdzekļi uz zemes pazudīs. Tev vairs vēstules nenes, vilcieni un kuģi ir apstājušies. Sūtītājiem pašiem ir jānes vēstules adresātiem.

Kuru sauc par sūtītāju? (Tas, kurš rakstīja vēstuli.)

Kas ir adresāts? (Tam ir vēstule paredzēta)

Gluži kā akmens laikmetā. Tad informācija tika pārraidīta caur ugunskuru dūmiem, signālbungām un taurēm.

Kurjeri tika nosūtīti arī ar mutiskām ziņām. Viņš iegaumēja "vēstule" no sūtītāja vārdiem un pēc tam pārstāstīja to adresātam.

Kāpēc to sauc par sūtni?

Senos laikos katram valdniekam bija cilvēki, kuri labi pārzināja ne tikai savu, bet arī citu valstu ceļus. Tik svarīgu ziņu kā ziņas par ienaidnieka uzbrukumu nebija iespējams uzticēt cilvēkam, kurš pat īsti nezināja, kur to vest. Tādus cilvēkus sauca par sūtņiem.

Kāpēc? (Viņi atnesa labas vai sliktas ziņas)

Viņus sūtīja ne tikai pa sauszemi, bet arī pa jūru.

Arī sūtņiem bija jābūt spēcīgiem un drosmīgiem cilvēkiem.

Kāpēc? (Viņiem bija jābūt gataviem cīnīties ar savvaļas zvēru un brašu cilvēku.)

Viņiem arī jābūt veltītiem savam īpašniekam, jo ​​viņiem bieži bija jānes slepenas ziņas.

Bija sistēma steidzīgu sūtņu piegādei. Visi ceļi tika izbūvēti pasta stacijas, uz kura stāvēja 300-400 zirgi. Ziņnesis, ieradies stacijā, pamet nogurušo zirgu un paņem jaunu. Zirgu sūtņi nesa vēstules dienu un nakti, mērojot lielus attālumus.

Visbiežāk ziņnešu pakalpojumus izmantoja bagāti cilvēki.

Kāpēc? (Viņi varēja samaksāt sūtnim.)

Uz kā mēdza rakstīt vēstules?

Prinči un dižciltīgi cilvēki parasti rakstīja vēstules uz bērza mizas.

Kas ir bērza miza? (Bērza mizas fragments, ko uzrakstījis vīrietis.)

Izmanto arī vēstuļu piegādei pasta baloži.

Ziņnešiem bija īpašas atšķirības zīmes.

Par ko? (Lai tos varētu atpazīt no tālienes.)

Viņiem tika izdalītas īpašas zīmes, sava veida atpazīšanas zīmes, kas tika izkārtas ap kaklu un pār pleciem ar dzeltenām lentēm.

Vēlāk viņi sāka parādīties pasta pārvadājumi. Par tavu pieeju pastnieks skaļi pūš taurē.

Pirkstu vingrošana

« PASTNIEKS»

Ko viņš mums atnesa? pastnieks? (Saspiest un atraisīt dūres)

Viņš staigā ar biezu maisu. (Viņi staigā ar pirkstiem pa galdu)

Tulkošana, žurnāls, laikraksts, (Saliekt pirkstus)

Paciņā ir divas kasetes

Un vēstule no tantes Vaļas

Lai viņi gaida viņas ierašanos.

Viss mainījās līdz ar dzelzceļa, kuģniecības un lidmašīnu parādīšanos.

Kāda bija atšķirība? (Palielināts ātrums pasta sūtījumi , kļuva iespējams instalēt pasta sakarus starp visattālākajām valstīm.)

Tra-ra-ra! Steidzies, pasteidzies,

Starp laukiem lido kariete!

Putekļi virpuļo no visām pusēm,

Trompete ir jautra pastnieks!

Rags dzirkstī kā uguns -

Pūtiet to skaļāk pastnieks.

Tra-ra-ra! Steidzies, pasteidzies,

Lidojiet karieti starp laukiem!

Nesteidzies! Atdod visu -

Nēsājiet vēstules mājās

Un vēstules un pakas,

Pakas un avīzes.

Pastāstiet man sugu pastu?

1. Gaiss (gaisa pasts, balodis)

Un pirms lidmašīnas parādīšanās tika izmantota izmešana pastu. Tā bija neliela lidmašīna, kas katapultējās no kuģa klāja noteiktās robežās no krasta kuģa kustības virzienā uz sauszemi.

3. Pasta vilcieni.

4. Kuģis.

5. Pilsētas.

6. Ārzemēs.

7. Īpaši vai steidzami pastu.

8. Polārais pastu.

Ziemeļos ir suns pastu.

Kāpēc suns? (Tā kā tur ir daudz sniega un nekāda tehnika nebrauks, tiek izmantoti kamanās iejūgti suņi.

9. Elektroniskā pastu.

Kas pastnieks atnes to uz mūsu mājām? (.)

1. Vēstules.

Kas ir vēstulē? (aploksnē)

Kas ir aploksne? (Papīra maisiņš, kurā ir ievietota vēstule vai nosūtāmais dokuments.)

Kas ir uz katras aploksnes?

A) pasta adrese

B) pasta indekss

D) drukāt

Kārtējais pārbaudījums Otrais pasaules karš atnesa pastniekus. Pirms tam pa pastu Uzdevums bija nodrošināt nepārtrauktu saziņu starp priekšu un aizmuguri. Strauji pieaugot korespondences apjomam, radās aplokšņu un pastkaršu deficīts. Tieši šajā situācijā radās slavenais “karavīru trīsstūris”. Katru mēnesi aktīvajai armijai tika piegādāti līdz 70 miljoniem vēstuļu. Pasts vagoni tika pievienoti steidzamākajiem militārajiem vilcieniem. Pasts pārvadā ar lidmašīnām, automašīnām, kuģiem - viss iespējamie veidi. Burti - trīsstūri cīnītājiem nonāca, pateicoties labi izveidotai organizācijai pasta pakalpojumi un, protams, pateicoties laukam pastnieki kuri, meklējot adresātu, riskējot ar dzīvību devās uz frontes līniju.

Kas notika Pastmarka? (Šī ir maksājuma zīme pasta un dažas citas maksas.)

Tas ir, ja uz aploksnes nav zīmoga, tad tā nesasniegs adresātu.

Kā sauc cilvēkus, kas kolekcionē pastmarkas? (filatēlisti)

2. Pastkartes.

Tā kā ir ļoti neērti lietot aploksni, viņi izdomāja pastkartes.

Kāpēc tas ir neērti? (Daudz laika tiek patērēts, izvēloties papīru, locot to, ieliekot aploksnē, aizzīmogojot, uzlīmējot zīmogu utt.)

3. Paciņa (mazs pasta nosūtīts īpašā iepakojumā)

4. Žurnāli un avīzes.

Par mazu naudu pastu Ir pieejamas dažādas drukātas publikācijas.

5. Iepakojums (iesaiņota prece kādam nosūtīta, izmantojot pastu)

6. Telegramma (ziņa nosūtīta pa tālruni)

Kā sauc to personu, kas sūta un saņem telegrammas? (telegrāfa operators)

7. Tulkošana

Kas mums jādara, lai nosūtītu vēstuli, pastkarti? ((Nolaidiet iekšā Pastkaste, kas atrodas daudzās vietās.)

Ko darīt, ja vēlos nosūtīt paku? (Iet uz pastu.)

Patiesībā pasta ir daudzas specialitātes. Katram pilsētas rajonam, ciemam ir sava filiāle pastu- īpašas telpas, kurās strādā darbinieki pastu.

Ir cilvēki, kas pieņem paciņas un vēstules no cilvēku rokām; ir cilvēki, kas vāc vēstules no pastkastītes; ir cilvēki, kas nes visas pakas un vēstules uz galveno lapu pasts -« galvenā pasta nodaļa» ; ir cilvēki, kas izplatās pasta sūtījumi utt.. d.

2. Rezumējot.

Kā viņi mēdza saukt pastnieks?

Kā jūs iepriekš apmainījāties ar informāciju?

Nosauciet sugu pastu?

Kas pastnieks atnes to uz mūsu mājām?

Cilvēki kādās profesijās strādā pastu?

Labi padarīts! Puiši, jūs paveicāt visus uzdevumus.

Nodarbības kopsavilkums vecākajā grupā par tēmu: “Pasts”.

Mērķis: Iepazīstināt bērnus ar pasta pakalpojuma izveides vēsturi.

Uzdevumi:

Paplašināt bērnu izpratni par “pastnieka” profesiju un pasta dienestu, pastnieka darba nepieciešamību un ieguvumiem;

Iepazīstināt bērnus ar vēstuļu vēsturi, to formu dažādos laikos un pasta sūtījumu pārvadāšanas metodēm;

Noskaidrot bērnu zināšanas par pasta sūtījumu daudzveidību;

Iepazīstināt ar transporta veidu, ar kuru var pārvadāt pasta sūtījumus;

Iepazīties ar korespondences šķirošanu;

Precizēt zināšanas par pasta sūtījumu apstrādes obligāto nosacījumu (adreses klātbūtne);

Attīstīt bērnu atjautību, vizuālo atmiņu un loģisko domāšanu.

Attīstīt runu, spēju argumentēt, argumentēt, pierādīt.

Izkopt vēlmi apgūt jaunas lietas, interesēties par interesējošā objekta vai parādības rašanās vēsturi.

Radīt interesi par pieaugušo profesijām un izpratni par darba nozīmi.

Ieaudzināt bērnos savstarpējas palīdzības sajūtu, draudzīgu attieksmi pret citiem un vēlmi palīdzēt.

Nodarbības gaita:

Šodien dosimies pavisam neparastā ceļojumā. Jūs varat noteikt, kur būs mūsu ceļojums, izmantojot fragmentu no S. Ya Marshak dzejoļa “Pasts”

Kas klauvē pie manām durvīm

Ar biezu plecu somu,

Ar skaitli 5 uz vara plāksnītes,

Zilā formas vāciņā?

Tas ir viņš,

Tas ir viņš,

Ļeņingradas pastnieks.

Pedagogs:

Jā, puiši, jums ir taisnība. Šodien mēs runāsim par pasta vēsturi, par to, kā cilvēki senatnē, senatnē un mūsu laikos varēja pārraidīt ziņas un ziņas.

Iedomājieties, ka mēs esam ar jums tajos laikos, kad dzīvoja senie cilvēki. Viņi medīja mamutus un dzīvoja alās. Viņi nevarēja rakstīt, viņiem nebija telefona. Kā viņi apmainījās ar ziņām? Viņi nosūtīja vīrieti (ziņnesi) ar mutiskām ziņām. Vēstneša ceļā bija daudz briesmu. Jā, viņš ilgu laiku bija ceļā.

Ir pagājuši tie laiki, kad cilvēki medīja mamutus un zīmēja vēstījumus uz alu sienām un dzīvnieku ādām. Cilvēki iemācījās rakstīt.

Cilvēki sāka biežāk apmainīties ar ziņām un rakstīt vēstules. Un Krievijā parādījās īpašs pasta pakalpojums. Drosmīgi un spēcīgi cilvēki devās tur strādāt. Viņiem bija jāmēro ļoti lieli attālumi zirga mugurā.

Nu, lai cik ātri zirgi būtu, vēstules un ziņas aizceļoja ilgi. Turklāt uz ceļa viņus gaidīja laupītāji. Tāpēc vēstules ne vienmēr sasniedza adresātu.

Cilvēki arī izmantoja baložus, lai nosūtītu ziņas. Viņi piesēja viņiem papīru ar vēstījumu un palaida vaļā. Baloži vienmēr atrada ceļu uz mājām. Tie ir pasta baloži.

Un ziemeļos pasts tika piegādāts ar suņu pajūgiem. Un viņu tur nogādā ar helikopteru.

Bet laiks pagāja. Un vēstules nosūtīšana ir kļuvusi daudz vienkāršāka un ātrāka. Ir parādījušies jauni saziņas līdzekļi. Šī ir lidmašīna, vilciens.

Lidmašīna - gaisa pasts.

Vilciens - pasta vagons.

Ar pasta dienesta palīdzību cilvēki viens otram sūta vēstules, pastkartes, pakas, pakas, telegrammas.

Tagad ir arī e-pasts. Varat ātri nosūtīt vēstuli, izmantojot datoru.

Bet, lai vēstule sasniegtu adresātu, mums ir jāturas viņa zīmols.

Zīmols ir biļete rakstīšanai. Un mums ir jāuzraksta tās personas adrese un uzvārds, kurai mēs sūtām vēstuli, telegrammu, paku vai paku.

Visi laikraksti, žurnāli un vēstules tiek piegādātas pasta nodaļā ar automašīnu. Un pirms visu nest mājās, avīzes, žurnāli, vēstules un pastkartes jāizkārto šādi (izrādes): avīzes uz avīzēm, žurnāli žurnāliem, pastkartes uz pastkartēm un šajā kaudzē - vēstules. To visu pastnieks piegādā. Viņš liek avīzes, vēstules un žurnālus un piegādā uz adresēm. Un, lai saņemtu sūtījumu vai paku, mums pašiem jādodas uz pastu.

Pedagogs: Puiši, kā jūs domājat, kā pastnieki zina, kura avīzi kura pastkastītē likt?

Bērni: izsakiet savus minējumus.

Pedagogs: Ar vadošo jautājumu palīdzību viņš bērnus noved pie tā, ka katram laikrakstam, žurnālam un vēstulei ir adrese: pilsēta, iela, mājas un dzīvokļa numurs.

Fiziskais vingrinājums "Pastkaste"

Nostājos uz soliņa, pieceļos uz pirkstgaliem un izstaipos

Es tik tikko varu izvilkt kastīti. aiz rokām uz augšu.

Es atveru lodziņu "Atvērt"

Zils, spīdīgs.

Viņi izkrita no kastes, viņi notupās - viņi piecēlās ar izstieptām rokām.

Vēstules ir īstas. rokas.

D. un. "Kādu pastu?"

- Lai nosūtītu vēstuli pa dzelzceļu, nepieciešams (ko?)...(Pasta vagons).

Lai nosūtītu vēstuli pa aviopastu, nepieciešams (kas?)...(Lidmašīna).

- Lai nosūtītu vēstuli pa baložu pastu, vajag (kuram?)... (Dove).

– Lai nosūtītu vēstuli pa e-pastu vajag (kas?)…(Dators).

– Lai nosūtītu vēstuli uz ziemeļiem, vajag (ko?)...(Suņu ragavas, helikopters).

- Puiši, lūdzu, padomājiet un pastāstiet man, kurš pasts tagad pazudis? (Golubina).

Spēle "Kam telegramma?"

Es esmu oranža kariete

Ļoti laipns pastnieks.

Ir telegrammas Koļai,

Viņai draudzenei Oljai.

– Šī telegramma ir Oljai. Kura telegramma ir šī? (Šī ir Oljas telegramma.)

– Šī telegramma ir Koļam. Kura telegramma ir šī? (Šī ir Koļas telegramma.)

Spēle “Ko viņš dara? Ko viņi dara?

- Puiši, tagad mēs jums pateiksim, ko var darīt ar pakām, vēstulēm un pakām.

- Vaņa nosūta vēstuli, un bērni (ko viņi dara?) ... (Sūta.)

- Pastnieks piegādā telegrammas, un pastnieki piegādā telegrammas (ko viņi dara?)...(Piegādā.)

- Mamma uz aploksnes uzlīmē zīmogu, un mātes uz aploksnēm uzlīmē pastmarkas (ko viņas dara?) ... (Līmējiet to.)

– Vectēvs saņem paku, un vectēvi saņem paciņas (ko viņi dara?)…(Viņi saņem.)

Maša zīmē apsveikuma kartiņu, bērnu apsveikuma kartiņas

(ko viņi dara?)… (Zīmējums.)

Zēns ievieto vēstuli pastkastītē, un zēni ievieto vēstules pastkastītes(ko viņi dara?)… (Viņi to nolaiž.)

– Kuru stāstus mēs šodien klausījāmies? Kas var būt pasts?

Ko mums vajadzētu atcerēties darīt brīvdienās, dzimšanas dienās un tad, kad ģimene un draugi ir tālu prom? (Nosūtiet apsveikuma kartītes un vēstules.)


Nedēļas diena

Režīms

Grupa, apakšgrupa

Individuāls

1

2

3

4

5

6

7

8

pirmdiena

Rīts

kognitīvā attīstība;

runas attīstība;

Rīta vingrinājumi.

Didaktiskās spēles "Kam tas vajadzīgs?" Mērķi: attīstīt bērnu zināšanas par pieaugušo profesijām, profesionālajiem aksesuāriem, apģērbu pēc profesijas, tā funkcijām

S. Ja Maršaka dzejoļa "Pasts" lasījums

S/r spēle “Pie ārsta pieņemšanas”

"Kāpēc mums vajadzīgas ceļa zīmes"

Mērķis: iepazīstināt ar uzvedības noteikumiem, kas ir droši cilvēkiem un apkārtējai dabas pasaulei

Turpiniet mācīt bērniem lietot ziepes un dvieļus (mazgājiet rokas tīras un sausas).

Brokastīs turpiniet mācīt, kā ēst uzmanīgi, nepiebāzt pilnu muti, kā pabeigt ēdienu un kā lietot salveti.

Iepazīstinām ar albumu “Help Yourself” (par pamata palīdzību skrāpējumiem un sasitumiem)

Radīt apstākļus s/r spēlei “Pie ārsta pieņemšanas” Mērķis: turpināt attīstīt spēju piešķirt lomas un ievērot sižetu.

GCD

Mākslinieciskā.estētiskā.attīstība

Fiziskā attīstība

Pastaiga:

sociālā un komunikatīvā attīstība;

kognitīvā attīstība;

Vērojot pastnieka darbu

Mērķi: turpināt uzraudzīt pastnieka darbu; bagātiniet savu vārdu krājumu ar īpašu vārdu krājumu; audzināt cieņu pret strādājošajiem.

Darba aktivitāte

Kolektīvs darbs teritorijas sakopšanai pēc ziemas.

Mērķi:

    iemācīt strādāt kopā;

kultivēt smagu darbu.

P.I. "Pie lāča mežā." Spēles mērķis. Attīstīt bērnu runas aktivitāti, spēju saistīt savas darbības ar vārdu, ātri reaģēt uz verbālo signālu un vingrināties skaņas r izrunāšanā.

Saruna “Kā ziņkārīgā mēle tika sodīta”

Mērķi: dot bērniem zināšanas, ka dzelzs priekšmeti ziemā ir ļoti bīstami, ka tiem nevajadzētu aiztikt ar mēli, lūpām vai kailām rokām;

iemācīt rūpēties par savu drošību un novērst negadījumus.

Radīt apstākļus s/r spēlei “Gatavošanās pastaigai” Mērķis: attīstīt bērnos spēju izvēlēties apģērbu dažādiem gadalaikiem, iemācīt pareizi nosaukt apģērba gabalus, nostiprināt vispārīgos jēdzienus “apģērbs”, “apavi”. ”, un izkopt gādīgu attieksmi pret citiem.

Strādājiet pirms gulētiešanas

sociālā un komunikatīvā attīstība;

lasot krievu tautas pasaku: "Sniega meitene". Veicināt dialogiskas runas attīstību, klausīties un saprast jautājumu. Diskusija par lasīto pasaku.

Vakars:

sociālā un komunikatīvā attīstība;

kognitīvā attīstība;

runas attīstība;

mākslinieciskā un estētiskā attīstība; fiziskā attīstība.

Didaktiskās spēles: "Uzrakstiet vēstuli draugam." Mērķis: veidot bērnos priekšstatu par pasta darbinieku darbu, radīt apstākļus izziņas aktivitātes attīstībai, pastāstīt bērniem, kā pareizi sagatavot vēstuli nosūtīšanai.

ētiska saruna “Es viņu izglābu ne par ko” (“Tēvocis Stjopa ...”)

Mērķis: turpināt darbu pie sociāla rakstura sākotnējo ideju apguves bērniem

Mudiniet bērnus patstāvīgi izvēlēties rotaļlietas un atribūtus spēlēšanai un izmantot aizstājējus

Dabas stūrītī: atlasi attēlus, palīdzi albuma “Gadalaiki” tapšanā

Galda un drukātās spēles: “Sakrīt pēc krāsas”, “Daudzkrāsainas bumbiņas”

Staigāt.

fiziskā attīstība.

Āra spēles

“Karuselis”, “Mēs esam smieklīgi puiši”.

Mērķi: iemācīties skaidri runāt spēlē; ievērot spēles noteikumus.
Bērnu patstāvīgas aktivitātes

Tēma: “Diena Krievijas pasts»

Nedēļas diena

Režīms

Izglītības jomu integrācija

Pieaugušo un bērnu kopīgās aktivitātes, ņemot vērā izglītības jomu integrāciju

Attīstības vides organizēšana bērnu patstāvīgai darbībai (aktivitāšu centri, visas grupu telpas)

Mijiedarbība ar vecākiem/sociālajiem partneriem

Grupa, apakšgrupa

Individuāls

Izglītojošas aktivitātes īpašos brīžos

1

2

3

4

5

6

7

8

otrdiena

Rīts

sociālā un komunikatīvā attīstība;

kognitīvā attīstība;

runas attīstība;

mākslinieciskā un estētiskā attīstība; fiziskā attīstība.

Rīta vingrinājumi

Mīklu veidošana par pasta tēmu. Mērķis: turpināt iepazīstināt ar pasta darbinieku profesijām un viņu darba aktivitātēm

DI. "Ceturtais ir dīvains." Mērķis: konsolidēt jēdzienus “savvaļas un mājas dzīvnieki”

Dienesha bloki (Atrodiet visas formas, kas nav vienādas ar šo pēc krāsas (izmēra, formas, biezuma)

KGN. Māciet bērniem lietot ziepes un dvieļus (mazgājiet rokas tīras un sausas).

Pusdienu laikā turpini mācīt, kā ēst uzmanīgi, nepiebāzt muti pilnu, kā pabeigt ēdienu, kā lietot salveti.

Ieejot D.I. “Tērpsim lelli svētkos” (papīrs) Didaktiskais uzdevums: turpināt iepazīstināt ar tautas tērpa elementiem.

skatoties uz ilustrācijām, kurās attēlota krievu ligzdojoša lelle;

Konsultācija: “Mūsu pagalma briesmas”

GCD

Fiziskā attīstība

Pēc fiziskās instruktora plāna. kultūra

Pastaiga:

sociālā un komunikatīvā attīstība;

kognitīvā attīstība;

runas attīstība; fiziskā attīstība

Kaķa novērošana Mērķi: precizēt un paplašināt priekšstatu par kaķi; attīstīt runu un domāšanu; attīstīt interesi par dzīvniekiem.

P/i “Zaķi”, “Lācis izkāpa no bedres” Mērķis: veicināt bērnos pozitīvu emociju veidošanos, aktivitāti patstāvīgā motoriskā darbībā. Mudiniet bērnus kopīgi piedalīties rotaļās un fiziskās aktivitātēs

Darba aktivitāte

Teritorijas tīrīšana.

Mērķi:

    attīstīt smagu darbu;

iemācīties palīdzēt viens otram

"Mednieki un brieži".

Mērķis: koordinēt kustības savā starpā.

problemātiskas situācijas “Ko vilkt pastaigā” Mērķis: iemācīt bērniem ģērbties, ģērbties atbilstoši laikapstākļiem

Patstāvīga darbība pastaigas laikā. Lomu spēles pēc bērnu lūguma.

Strādājiet pirms gulētiešanas

sociālā un komunikatīvā attīstība;

Situācijas saruna “Mana mājas adrese”

Mērķis: iemācīt bērniem nosaukt savu mājas adresi un pilsētu, kurā viņi dzīvo

Vakars:

sociālā un komunikatīvā attīstība;

kognitīvā attīstība;

runas attīstība;

mākslinieciskā un estētiskā attīstība; fiziskā attīstība.

Pakāpeniska celšanās, vingrošana pēc miega.

S/R spēle “Pasts” Mērķis: Attīstīt bērnos priekšstatus par pastnieka darbu, par pastu kā civilo ēku

Darba uzdevums “Paņemt rotaļlietas.” Mērķis: Attīstīt bērnos spēju patstāvīgi sakopt rotaļlietas pēc rotaļām. Ieaudziniet darba mīlestību.

Saruna: “Māla rotaļlietas” (Kargopol, Dymkovskaya, Tver rotaļlietas).

Māla rotaļlietas.

S/r spēles “Mail” atribūti

Staigāt.

fiziskā attīstība.

Spēle brīvā dabā"Noķer mani".Mērķis: iemācieties ātri rīkoties pēc signāla, orientētiestelpu, attīstīt veiklību.

Individuālais darbs

Kustību attīstība.Mērķis: nostiprināt prasmes mest priekšmetus tālumā.

Spēles ar ārējiem materiāliem: spaiņiem, lāpstiņām, veidnēm, grābekļiem

Tēma: "Krievijas pasta diena"

Nedēļas diena

Režīms

Izglītības jomu integrācija

Pieaugušo un bērnu kopīgās aktivitātes, ņemot vērā izglītības jomu integrāciju

Attīstības vides organizēšana bērnu patstāvīgai darbībai (aktivitāšu centri, visas grupu telpas)

Mijiedarbība ar vecākiem/sociālajiem partneriem

Grupa, apakšgrupa

Individuāls

Izglītojošas aktivitātes īpašos brīžos

1

2

3

4

5

6

7

8

trešdiena

Rīts

sociālā un komunikatīvā attīstība;

kognitīvā attīstība;

runas attīstība;

mākslinieciskā un estētiskā attīstība; fiziskā attīstība.

Rīta vingrinājumi.

Ēdamistabas pienākums Mērķis: nostiprināt spēju sakārtot salvešu turētājus

Prezentācija: "Kas ir pastmarka?" Mērķis: sniegt pastmarkas jēdzienu, iepazīstināt bērnus ar pastmarku veidu dažādību.

Saruna “Katram ir sava vieta” Mērķis: Mērķis: turpināt darbu pie tā, lai bērni apgūtu sākotnējās sociālās dabas koncepcijas.

situācijas saruna ar mērķi attīstīt ieradumu mazgāties, mazgāt rokas ar ziepēm pirms ēšanas, pēc tualetes lietošanas

Piedāvājiet bērniem ilustrācijas par tēmu: “Pastmarka”.

GCD

Mākslinieciski estētiskā attīstība (mūzika)

Pēc mūzikas direktora plāna

Pastaiga:

sociālā un komunikatīvā attīstība;

kognitīvā attīstība;

runas attīstība; fiziskā attīstība

Darbu uzraudzība dārzā

Mērķi: novērot jaunos stādus pirms ravēšanas; pievērsiet uzmanību, ka ne visi augi dārzā ir vienādi, salīdziniet tos, izceliet atšķirības starp nezālēm un kultivēto augu stādiem.

"Aklā cilvēka blefs"; “Pie lāča mežā” Mērķis: veicināt bērnos pozitīvu emociju veidošanos un aktivitāti patstāvīgajā motoriskajā darbībā. Mudiniet bērnus piedalīties kooperatīvās spēlēs un fiziskās aktivitātēs.

Spēle brīvā dabā "Ticiet mērķī".

Mērķis: attīstīt veiklību, precizitāti ar

Darba aktivitāte: Taku slaucīšana.

Mērķis: audzināt smagu darbu un vēlmi palīdzēt pieaugušajiem.

Smilšu spēļu komplekti, bumbas, lecamauklas, mašīnas, zīmēšanas komplekti, ķegļi.

Strādājiet pirms gulētiešanas

Situācijas saruna ar mērķi attīstīt ieradumu mazgāties, mazgāt rokas ar ziepēm pirms ēšanas. Tā kā tie kļūst netīri. Mīklu minēšana “Mēs augām dārzā” (lai izkoptu nepieciešamību ēst veselīgu pārtiku).

Vakars:

sociālā un komunikatīvā attīstība;

kognitīvā attīstība;

runas attīstība;

mākslinieciskā un estētiskā attīstība; fiziskā attīstība.

Pieteikums “Zīmogs rakstīšanai”

Mērķis: attīstīt radošumu, iztēli, spēju patstāvīgi veikt darbību secību ģeometrisku formu tēlā, turpināt attīstīt precīzas līmēšanas prasmes.

d/i “Kāds gada laiks”

Mērķis: Veicināt bērnu spēju saistīt dabas aprakstus dzejā vai prozā ar noteikts laiks gadā.

Di. "Kad tas notiek?" - nostiprināt bērnu zināšanas par gadalaikiem, to raksturīgajām iezīmēm, attīstīt sakarīgu runu, uzmanību, attapību

Saruna “Kā uzvesties grupā” Mērķis: izglītot bērnus uzvedības un saskarsmes noteikumos bērnudārza telpās (grupā, guļamistabā, pieņemšanas telpā). Attīstīt spēju ievērot drošības noteikumus, vēlmi aizsargāt savu un citu veselību.

Radīt apstākļus spēlēšanai ar konstrukciju komplektiem (būvkomplekti, māju plāni, bērnudārzi) Mērķis: attīstīt konstruktīvās prasmes

Staigāt.

fiziskā attīstība.

Āra spēles

"Kurš ir augstāks?", "Atrodi mani."

Mērķis: iemācīt viegli lēkt, spēlēt, stingri ievērojot noteikumus.

Laika apstākļu novērošana

Mērķi: turpināt attīstīt izpratni par sezonālajām izmaiņām dabā.

Tēma: "Krievijas pasta diena"

Nedēļas diena

Režīms

Izglītības jomu integrācija

Pieaugušo un bērnu kopīgās aktivitātes, ņemot vērā izglītības jomu integrāciju

Attīstības vides organizēšana bērnu patstāvīgai darbībai (aktivitāšu centri, visas grupu telpas)

Mijiedarbība ar vecākiem/sociālajiem partneriem

Grupa, apakšgrupa

Individuāls

Izglītojošas aktivitātes īpašos brīžos

1

2

3

4

5

6

7

8

ceturtdiena

Rīts

sociālā un komunikatīvā attīstība;

kognitīvā attīstība;

runas attīstība;

mākslinieciskā un estētiskā attīstība; fiziskā attīstība.

Rīta vingrinājumi.
Dymkovo rotaļlietu pārbaude (jaunās dāmas, pīles): paplašināt bērnu priekšstatus par darba mērķiem un metodēm (profesijas, hobiju pasaule)

klausoties fonogrammu r.n. dziesmas “Ak, tu, bērziņ” Mērķi: Pievērst uzmanību tautas mūzikas darbiem.

S/r spēle “Ejam ekskursijā” Mērķis: nostiprināt bērnu zināšanas par ekskursiju, atcerēties uzvedības noteikumus sabiedriskās vietās.

Vārdu spēle "SPOGULIS"

Mērķis: Attīstīt bērnu runu un motorisko aktivitāti.

saruna “Slikti un labi ieradumi” ar mērķi attīstīt nepieciešamību uzturēt ķermeņa un telpas tīrību, dienas režīma ievērošanu, aktivitāti dienas laikā.

Izveidojiet apstākļus krāsojamo grāmatu krāsošanai, pamatojoties uz tautas amatniecību. Mērķis: mmr, iztēles attīstība

Konsultācija: "Kāpēc jūsu bērnam vispār vajadzīgas ekskursijas?"

GCD

Mākslinieciski estētiskā attīstība (mūzika)

Pēc mūzikas direktora plāna

Pastaiga:

sociālā un komunikatīvā attīstība;

kognitīvā attīstība;

runas attīstība; fiziskā attīstība

Tematiskā ekskursija “Kāpēc vajadzīgas ceļa zīmes?” Mērķis: nostiprināt bērnu zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem; iepazīstināt bērnus ar zīmēm, kas norāda uz gājēju pārejām; paplašināt zināšanas par bērnu uzvedības noteikumiem uz ielas; Audzināt bērnos uzmanību un koncentrēšanos.

Krievu tautas spēle "Pīle un Dreiks".

Mērķis: kustību ātruma attīstība.

Kustību attīstība.

Mērķis: nostiprināt labas atgrūšanās un maiga pieskāriena prasmes zemējums.

Danils, Daša

Darba aktivitāte

Teritorijas attīrīšana no zariem.Situāciju saruna “Kāpēc pastaigas ir svarīgas vasarā” - lai veicinātu izpratni par veselīga dzīvesveida nepieciešamību

Radīt apstākļus bērnu patstāvīgai darbībai.

Attālināts materiāls

Lāpstiņas, lāpstiņas, spaiņi, smilšu veidnes.

Strādājiet pirms gulētiešanas

sociālā un komunikatīvā attīstība;

Pasaku lasīšana pēc bērnu lūguma.Mērķis: iemācīt bērniem pašiem izdarīt izvēli.

Vakars:

sociālā un komunikatīvā attīstība;

kognitīvā attīstība;

runas attīstība;

mākslinieciskā un estētiskā attīstība; fiziskā attīstība.

Pakāpeniska celšanās, vingrošana pēc miega. Didaktiskā spēle "Skaļi - klusi iedzeršana."

Mērķis:. Māciet bērnus, dziedot pazīstamas dziesmas, un saskaņā ar vadītāja norādījumiem pielāgojiet balss stiprumu un melodijas skaļumu.

Darbs grāmatu stūrī. Grāmatas “Izārstēt”.

Mērķis:. Aiciniet bērnus apskatīt grāmatas, uzzināt, kuras grāmatas ir jālabo, ieteikt, kāpēc grāmatas ir saplēstas, kāds bija iemesls, pastāstīt, kā pareizi rīkoties ar grāmatām.

mīklu minēšana “Mēs augām dārzā” Mērķi: izkopt nepieciešamību ēst veselīgu pārtiku

problemātiska situācija “Mamma ir slima”: attīstīt vēlmi ievērot morāles normas (savstarpēja palīdzība, aprūpe), veicināt cieņpilnu attieksmi pret vecākiem

Organizēt darba apstākļus par grāmatu “apstrādi”.

Staigāt.

fiziskā attīstība.

Āra spēles

Mērķis: sasniegt lekt uz divām kājām.

"Notriek spraudīti."

Mērķis: panākt uzlabojumus kustību koordinācijā, spējādod spēku metienam.

Laika apstākļu novērošana

Mērķis: iemācīties identificēt un nosaukt patstāvīgi atšķirības dabā.

Bērnu patstāvīga darbība.

Tēma: "Krievijas pasta diena"

Nedēļas diena

Režīms

Izglītības jomu integrācija

Pieaugušo un bērnu kopīgās aktivitātes, ņemot vērā izglītības jomu integrāciju

Attīstības vides organizēšana bērnu patstāvīgai darbībai (aktivitāšu centri, visas grupu telpas)

Mijiedarbība ar vecākiem/sociālajiem partneriem

Grupa, apakšgrupa

Individuāls

Izglītojošas aktivitātes īpašos brīžos

1

2

3

4

5

6

7

8

piektdiena

Rīts

.sociālā un komunikatīvā attīstība;

kognitīvā attīstība;

runas attīstība;

mākslinieciskā un estētiskā attīstība; fiziskā attīstība.

Rīta vingrinājumi (kartītes fails)

D/i “Palīdzēsim uzklāt galdu” Mērķis: mācīt bērniem pieaugušā uzraudzībā nolikt uz galda maizes tvertnes un izklāt salvetes

Lasot garlaicīgo pasaku “Lācis nāca uz baru,

iekrita ūdenī.." Mērķis: iemācīt izcelt

pasakas žanra iezīmes (pabeigšanas trūkums

prasmes, atkārtošanās), attīstīt humora izjūtu,

izturību.

D/i “Apjukums” Mērķis: konsolidēt idejas par dažādu objektu mērķi un funkcijām

Saruna “Ēdnīcas pienākums”

Mērķis: iemācīt bērniem pareizi un droši uzklāt galdus sev un citiem; ievērojiet drošības noteikumus, strādājot ar nažiem un dakšām; nostiprināt ideju par bīstamiem objektiem un to nepieciešamību cilvēkiem.

Skatos ilustrācijas, skatos multfilmu “Piparkūkas”

DI. "Samontējiet samovāru no daļām." Mērķis: iemācīties no daļām salikt veselu attēlu; nostiprināt bērnu zināšanas par samovāru, attīstīt vērīgumu, atmiņu un spēju strādāt pēc modeļa.

Mēs iesakām vecākiem kopā ar bērniem aplūkot mākslas un amatniecības priekšmetus.

GCD

Fiziskā attīstība

Pēc fiziskās instruktora plāna. kultūra

Pastaiga:

sociālā un komunikatīvā attīstība;

kognitīvā attīstība;

runas attīstība, fiziskā attīstība

Nedzīvās dabas vērošana. Mērķi: paplašināt izpratni par nedzīvās dabas daudzveidību, apvāršņiem; audzināt zinātkāri; attīstīt spēju noteikt sakarības starp izmaiņām dabā un saules stāvokli; paplašināt izpratni par nedzīvās dabas daudzveidību.

Vērojot saules kustību, saules staru.

Spēle brīvā dabā "Pārvietojiet vienumus."

Mērķis: veiklības attīstība.

Spēles brīvā dabā "Zaki un vilki". Mērķis: iemācīties skriet, nesaduroties vienam ar otru ar Jaroslavu, Danilu, Sašu K.

Darba aktivitāte

Laistiet ziedus puķu dobēs

Mērķis:iemācieties strādāt kopā, gūstiet prieku no tā, ko darātdarbs un tā rezultāti.

Attālināts materiāls

Lāpstiņas, veidnes Radīt apstākļus bērnu patstāvīgai darbībai

Strādājiet pirms gulētiešanas

sociālā un komunikatīvā attīstība;

Pasakas “Par trim sniegavīriem” modelēšana. C: iemāciet bērniem uzmanīgi klausīties, uzminēt mīklu, pamatojoties uz mīklā norādītā objekta pazīmēm un īpašībām. Iemācieties iegaumēt pasakas saturu, pārstāstīt to, uzrakstīt savu beigas

Vakars:

sociālā un komunikatīvā attīstība;

kognitīvā attīstība;

runas attīstība;

mākslinieciskā un estētiskā attīstība; fiziskā attīstība.

Veselību uzlabojoša vingrošana pēc miega, pastaiga pa masāžas takām

Lomu spēle "Pasts"

Mērķis: Mācīt bērniem patstāvīgi iedalīt lomas un iemācīt viņiem uzvesties spēlē atbilstoši pieņemtajai lomai. Veidot bērnu priekšstatu par profesiju - pastnieks. Paplašiniet bērnu vārdu krājumu - “pastnieks”, “laikraksts”, “žurnāls”, “vēstule”, “pastkarte”. Attīstīt spēju izmantot aizstājējobjektus, iesaistīties dažādos lomu spēles dialogos un mainīt dialoga saturu atkarībā no lomas maiņas. Ieaudzināt bērnos cieņu pret strādājošajiem.

"Karogi un vītnes"

Spēles mērķis: attīstīt bērnu loģisko domāšanu, vingrināt zināšanas par krāsām un ģeometriskām formām.

Stāsts “Māja, kurā es dzīvoju” Mērķis: praktizēt vienkāršāko salikto un sarežģīto teikumu veidu izmantošanu runā.

Izveidojiet apstākļus lomu spēlei “Pasts”.

Staigāt.

fiziskā attīstība.

Āra spēles

"Briežiem ir liela māja."

Mērķis:stiprināt spēju saistīt kustību ar tekstu."Lidmašīna".

Mērķis:attīstīt spēju ātri rīkoties pēc signāla, ātrumuuzmanību.

Mērķis: Nostiprināt zināšanas par tēmu "Pasts"
Uzdevumi:
Izglītības:
. Apkopojiet zināšanas par pasta piegādēm un pastnieka darbu.
. Atjauniniet vārdnīcu par šo tēmu.
. Nostiprināt spēju saskaņot lietvārdus ar cipariem.
. Attīstīt fonēmisko izpratni, skaņas analīzes un sintēzes prasmes.
. Attīstīt sakarīgas runas prasmes: Uzlabot spēju rakstīt stāstus par objektiem par noteiktu tēmu, rakstīt radošus stāstus.
Izglītības:
. Attīstiet spēju pamatot savus spriedumus.
. Veidojiet paškontroli un pašcieņu
. Attīstīt garīgos procesus: vizuālo un dzirdes uztveri, uzmanību, loģisko domāšanu.
. Nostipriniet acu muskuļus un uzlabojiet to koordināciju.
Izglītības uzdevumi:
. Izkopt cieņu pret pieaugušo darbu (pastnieks).
. Uzlabot komunikatīvo gatavību mācībām.
. Attīstīt spēju uzmanīgi klausīties skolotāju un biedrus.
. Attīstiet spēju savas darbības pakārtot norādījumiem.

Sagatavošanas darbs: ekskursija uz pastu, S. Ya Marshak “Pasta” lasīšana
Materiāli: interaktīvā tāfele, projektors, pakomāts ar bērnu žurnālu un grāmatu.

Nodarbības gaita:
1. Organizatoriskais moments.
- Puiši, mēs šorīt saņēmām paciņu. Un, lai uzzinātu, kas to atnesa, jums jāuzmin mīkla:
Viņš mums atnesa telegrammu:
ES nāku. Pagaidiet. Māte.
Es atnesu vectēvam pensiju,
Vismaz ne Ziemassvētku vecītis.
Viņš stāv uz kājām kopš rītausmas. Kas tas ir? (Pastnieks)
Pa labi. Labi padarīts! Šis ir pastnieks.
2. Nodarbības galvenā daļa.
2.1. – Tagad aicinu noklausīties stāstu par to, kā parādījās pasts.
“Pasts nodarbojas ar pasta sūtījumu, vēstuļu, avīžu, žurnālu pārsūtīšanu, naudas pārskaitījumi, pakas, pakas. Visa piegāde notiek izmantojot transportu. Vajadzība runāt vienam ar otru cilvēku vidū parādījās senatnē. Bet kā var runāt, ja vajadzīgais cilvēks ir tālu? Kad cilvēki iemācījās lasīt un rakstīt, šī problēma pazuda. Parādījās pasta pakalpojumu. Sākumā pastu pārvadāja ar zirgiem, tad sāka pārvadāt pa dzelzceļu. Vēstules pat tika sūtītas ar baložiem, vēstuli piesienot pie putna kājas. Vēlāk pasta apjoms pieauga un tos sāka pārvadāt ar lidmašīnu. Mūsdienās, kad katrā mājā ir dators, vēstules un ziņas var nosūtīt, izmantojot e-pastu.
2.2. - Tagad saki, kā es varu nogādāt vēstuli?
-Lai nosūtītu vēstuli pa dzelzceļu, vajag...? (pasta automašīna)
-Lai nosūtītu vēstuli pa aviopastu, vajag...? (lidmašīna)
-Lai nosūtītu vēstuli pa baložu pastu, vajag...? (balodis)
-Lai nosūtītu e-pastu, vai vajag...? (dators)
-Lai nosūtītu vēstuli uz Ziemeļiem, vajag...? (helikopteris, suņu ragavas)
- Puiši, padomājiet un sakiet, kura pasta nodaļa tagad tur nav? (balodis)

2.3. Vingrošana acīm.
- Tagad paskatīsimies tālumā, paskatīsimies taisni uz priekšu, piebāzsim pirkstu
Šoreiz nav žēl, 25-30 cm attālumā no acīm virziet skatienu
Kas ir tuvu un kas ir tālu uz pirksta gala un paskaties uz to, tad
Jums vajadzētu paskatīties acīs. nolaid roku.
- Lai mēs nežāvāmies, paceliet acis uz augšu, pa labi, uz leju, pa kreisi
Acis skraidīja apkārt. un uz augšu; un atpakaļ: pa kreisi, uz leju, pa labi un
Apstājieties un tad atkal augšā.
Skrien otrā virzienā.

2.4. Mīklu minēšana.
- Uzminēšu mīklas par priekšmetiem, kas saistīti ar pastnieka darbu.
Mīklas, ko pasniegt.
Es esmu zils
Es piekarinu to pie sienas.
Un daudz sveicienu
Turēja manī.
Pie sienas redzamā vietā
Kopā vāc ziņas
Un tad tās īrnieki
Viņi lidos uz visiem galiem.
Tas karājas redzamā vietā
Viņš norij ziņas visu gadu. (Pastkaste)

Stingri aizzīmogots ar līmi
Un viņi to man steidzami atsūtīja.
Es to nenožēlošu:
Es to saņemšu un tūlīt izlikšu. (Aploksne)

Papīrs no rīta
Viņi to atved uz mūsu dzīvokli.
Uz vienas tādas lapas
Daudz dažādu ziņu. (Laikraksts)

Reizi mēnesī no rīta
Tas tiks ievietots mūsu kastē.
Biezs, spilgts – man tāds prieks
Skatos visas bildes. (žurnāls)

Saņemiet steidzamas ziņas:
"Es ierados tieši pulksten sešos."
Blakus tam ir paraksts “māte”.
Tas ir tele... (grams).

2.5. Sakarīgas runas prasmes pilnveidošana.
- Labi padarīts! Iedomājieties sevi kā bērnu žurnālu un pastāstiet mums par sevi? (Bērnu stāsti)
- Izveidojiet stāstu par pastnieku, izmantojot atsauces attēlus. Varat izmantot visus attēlus vai tikai dažus.

2.6. Fiziskās audzināšanas minūte.
Ko pastnieks mums atnesa?
Viņš staigā ar biezu maisu (bērni maršē vietā)
Tulkošana, žurnāls, avīze
Paciņā ir divas kasetes (rumpis griežas pa labi, pa kreisi)
Un vēstule Vaļas tantei
Lai viņi gaida viņas ierašanos (lecot uz divām kājām).

2.7. Darbs ar mīklām.
- Puiši, pastnieks jums ir sagatavojis pārsteigumu, un mēs uzzināsim, kas tas ir, kad atrisināsim mīklu. Attēla nosaukumā ir jānosaka pirmā skaņa un jāizveido vārds no šīm skaņām.
Bērni izpilda uzdevumus, un ekrānā parādās žurnāls (grāmata).
- Labi darīts, tu paveici uzdevumu! (skolotājs izņem bērnu žurnālu un grāmatu).

2.8. Stiprināt spēju saskaņot lietvārdu ar skaitli.
Bet paskaties. Šeit ir arī kāds dīvains papīrs. Kas uz tā ir? (aploksnes). Paskatieties, vai katram no jums ir pietiekami daudz aploksnes? Kā tu to uzzināji? (Saskaitīts).

2.9. Mums ir arī aploksnes, kuras jūs vakar iegādājāties pastā. Vai mēs varam viņiem nosūtīt vēstuli? (Nē). Kas tam vajadzīgs? (rakstiet adresi)
Bet uz manas aploksnes jau ir uzrakstīta adrese. Vai es varu to nosūtīt? (Nē, uz tā nav zīmoga).
Pēc nodarbības iesaku uzrakstīt vēstuli un nosūtīt uz savu adresi.
Pati vēstule nekur nepazudīs,
Bet ielieciet to kastē -
Tas skries, lidos, peldēs
Tūkstoš jūdžu ceļojums.

3. Nodarbības kopsavilkums.
- Tagad paņemiet emocijzīmi un pastāstiet mums, kāpēc jūs to izvēlējāties.
Bērni izvēlas emocijzīmi ar emocijām, kas atbilst viņu noskaņojumam un pamato savu izvēli.