Kresba poštovej známky do poznámok materskej školy. Zhrnutie hodiny v prípravnej skupine „Úvod do profesie poštára. Téma GCD: „Poštové autá“

Cieľ:Úvod do profesie poštára.
Softvérové ​​úlohy:
pokračovať v predstavovaní povolania poštára,
rozšíriť predstavy o nevyhnutnosti a výhodách jeho práce,
oboznámiť ľudí pracujúcich na pošte s atribútmi ich profesie. rozvíjať vizuálnu a sluchovú pozornosť, keď učiteľ hovorí o pošte. Pestujte úctu k práci poštára.
Prípravné práce:
1. čítanie príbehu V.G. Suteeva „Vianočný stromček“ a básne S.Ya Marshaka „Pošta“;
2. výroba novoročných pohľadníc pre deti materských škôl v dedinách Chura a Dzyakino;
3. didaktická hra „Profesie“.
Práca so slovnou zásobou: poštár, pečiatka, internet, telegraf, telegram, letecká pošta. Vychovávateľ: Chlapci, hádajte hádanku:
Priniesol nám telegram:
"Idem, počkaj mami."
Priniesol som svojmu starému otcovi dôchodok,
Aspoň nie Santa Claus.
Od úsvitu je na nohách,
Kto je to?
deti. Poštár.
Vychovávateľ: Presne tak, dobre urobené. Chceli by ste navštíviť poštára?
Deti: Áno.
Vychovávateľ: Takže je rozhodnuté, vy a ja pôjdeme na poštu a pošleme si pohľadnice. Zoraďujeme sa do dvojíc. Ako ideme po ceste?
deti. Po kraji cesty, jeden po druhom a nepretiahnutý.
Vychovávateľ: Správne.
Vychovávateľ: Tu ste vy a ja. Chlapci, čo si myslíte, že to je?
Je to modré
Na stene na viditeľnom mieste
Spoločne zbiera novinky
A potom jeho nájomníci
Budú lietať na všetky strany.
Deti: Poštová schránka.
Vychovávateľ: Výborne! Správny. Teraz vložím naše pohľadnice do krabice.
Listy do poštovej schránky ako vtáky,
Hrnú sa spolu, aby vyšli na cestu.
Niektorí idú do Moskvy, iní do zahraničia,
Len adresu, môj priateľ, nezabudni.
A naše pohľadnice pôjdu do materských škôl v dedine Chura a dedine Dzyakino. Poďme na poštu a stretneme sa s pracovníkmi pošty.
Deti: Dobrý deň!
Vychovávateľ: Ahoj! Toto je naše, Kozhilskoe Poštový úrad komunikácie. Pracujú tu úžasní ľudia: vedúcou tohto komunikačného oddelenia je Ekaterina Nikolaevna a poštárkou je Rimma Vladimirovna. Chlapci, na čo je podľa vás pošta?
deti. Na písanie listov. A moja stará mama tu poberá dôchodok. A moja matka ma prihlásila na odber časopisu „Fidget“.
Vychovávateľ: Správny. Ľudia potrebujú poštu, aby mohli kontaktovať iných ľudí, zablahoželať svojim príbuzným a priateľom k sviatku pomocou pohľadnice alebo telegramu a v liste povedať o sebe, o svojej rodine, o zaujímavých udalostiach. Môžete tiež poslať balík, predplatiť si zaujímavé časopisy a noviny. A pred dovolenkou Nový rok Poštári majú veľa práce. Sú pomocníkmi Santa Clausa a potrebujú mať čas na doručenie sviatočnej pošty.
Viac o dovolenke
Práca na pošte...
Vlaky sa ponáhľajú,
A lietadlá lietajú.
Lode sa plavia
A autá jazdia -
Poštový náklad
Berú ich po celom svete.
Viac o dovolenke
Pozor na mail...
Blahoželáme sa ponáhľajú,
Priania sa ponáhľajú.
A to bez meškania
Spoľahlivé a presné
Treba ich doručiť
Na poštovej adrese.
Vychovávateľ: Chlapci, pozrite sa na rôzne dovolenkové karty. Teraz nám Ekaterina Nikolaevna ukáže obálku a pohľadnicu.
Povedzte mi, prosím, je možné poslať takúto pohľadnicu?
Deti: Nie. Potrebujem niekomu napísať.
Vychovávateľ: Správny. Je potrebné napísať adresu: mesto alebo obec, ulicu, číslo domu, meno osoby, ktorej píšete.
Moja stará mama mala jablká a chcela by mi ich poslať na Nový rok. Jablká sa nezmestia do písmena, čo mám robiť?
Deti: Je potrebné zaslať v balíku.
Vychovávateľ: Správne. Ako som to mohol hneď neuhádnuť! Chlapci, čo používajú na prepravu pošty?
Deti: Autom, vlakom, lietadlom.
Vychovávateľ: Výborne! Ako nazvať jedným slovom auto, vlak, lietadlo?
Deti: Toto je doprava.
Chlapci, načo sú tu počítače?
Deti: Hrajte sa.
Vychovávateľ: Možno sa niekto hrá. Môžete písať aj na internete – ide o nové moderné spojenie.
Chlapci, poďme do inej miestnosti. Tu Rimma Vladimirovna podpisuje noviny a časopisy – komu ich má vziať – a vkladá ich do svojej veľkej tašky. Pozrite sa, aké je ťažké. Akej farby je taška?
Deti: Modré.
Vychovávateľ: Správne. Modrý je aj poštový automat aj uniforma poštára. Nie ľahké, ale veľmi potrebná práca poštár. V chladnom počasí, v horúcom počasí a v daždi musia byť rozdané všetky noviny, časopisy a listy.
Česť a sláva poštárom,
Unavený, zaprášený
Česť a sláva poštárom
S hrubou taškou cez rameno!
S.Ya.Marshak.
Vychovávateľ: Rozlúčme sa s úžasnými poštovými pracovníkmi a povedzme „ďakujem“ za ich prácu.
Deti: Ďakujem! Zbohom!
Zoznam použitej literatúry:
1.Suteev V.G. "Vianočný stromček".
2.Marshak S.Ya. "pošta"

Nadežda Rodina
Zhrnutie lekcie o rozvoji reči v prípravnej skupine "Pošta"

Zhrnutie lekcie o rozvoji reči v prípravnej skupine« Mail» .

Ciele:

Oboznámiť deti s profesiou robotníkov pošty, so svojimi pracovnými činnosťami, s predmetmi - asistentmi.

Rozšírte a objasnite detskú slovnú zásobu na túto tému ( pošty, poštár, telegrafista, list, balíková pošta, balík atď.)

Stimulovať a uľahčovať vývin reči.

- Rozvíjať pamäť, predstavivosť, myslenie.

Rozvíjajte schopnosť a zručnosti viesť rozhovor, vyjadriť svoj názor.

Naučte sa odpovedať na položené otázky.

- Rozvíjať spoločné, jemné motorické zručnosti prstov.

Podporovať úctu a záujem o prácu dospelých a profesiu poštár.

Formovať vzájomné porozumenie, vzájomnú pomoc, nezávislosť.

GCD pohyb:

1. Organizačný moment.

Chlapci, chcem začať hádankou. Po uhádnutí zistíte, o kom dnes budeme hovoriť.

Priniesol nám telegram:

"Idem. Počkaj, mami."

Priniesol som svojmu starému otcovi dôchodok,

Aspoň nie Santa Claus.

Od svitania je na nohách.

Kto je to? (Poštár)

Presne tak, je to tak poštár.

Kde pracuje? poštár? (zap pošty)

Čo má v taške? (Má veľa listov, novín, časopisov atď.)

Kam sa ponáhľa? poštár? (Do domovov roznáša listy, noviny, časopisy atď.)

Bol si vždy? poštári?

Predstavte si, že jedného dňa zmiznú všetky komunikačné prostriedky na Zemi. Už vám neprinesú žiadne listy, vlaky a lode zastali. Samotní odosielatelia musia niesť listy príjemcom.

Kto sa nazýva odosielateľ? (Ten, kto napísal list.)

Kto je adresát? (Tomuto je list určený)

Presne ako v dobe kamennej. Potom sa informácie prenášali cez dym ohňov, signálne bubny a trúbky.

Poslovia sa posielali aj s ústnymi správami. Zapamätal si "list" zo slov odosielateľa a následne ho prerozprával adresátovi.

Prečo sa tomu hovorí posol?

Za starých čias mal každý panovník ľudí, ktorí dobre poznali cesty nielen svojich, ale aj iných štátov. Nebolo možné dôverovať takej dôležitej správe, akou bola správa o nepriateľskom útoku, osobe, ktorá ani poriadne nevedela, kam ju vziať. Takíto ľudia sa nazývali poslovia.

prečo? (Priniesli správy dobré alebo zlé)

Posielali ich nielen po súši, ale aj po mori.

Poslovia tiež museli byť silní a odvážni ľudia.

prečo? (Museli byť pripravení bojovať s divým zvieraťom a temperamentným mužom.)

Tiež musia byť oddané svojmu majiteľovi, pretože často museli nosiť tajné správy.

Existoval systém na doručovanie unáhlených poslov. Všetky cesty boli postavené poštové stanice, na ktorom stálo 300-400 koní. Posol po príchode na stanicu opustí unaveného koňa a vezme si nového. Konskí poslovia nosili listy vo dne iv noci a prekonávali veľké vzdialenosti.

Bohatí ľudia najčastejšie využívali služby poslov.

prečo? (Mohli zaplatiť poslovi.)

Na čo sa písali listy?

Kniežatá a šľachtici zvyčajne písali listy na brezovú kôru.

Čo je to brezová kôra? (Úlomok brezovej kôry, napísaný mužom.)

Používa sa aj na doručovanie listov poštové holuby.

Poslovia mali špeciálne insígnie.

Prečo? (Aby ich bolo možné rozpoznať už z diaľky.)

Dostali špeciálne znaky, akési identifikačné znaky, ktoré mali zavesené na krku a cez plecia žltými stužkami.

Neskôr sa začali objavovať poštové vozne. O tvojom prístupe poštár nahlas zatrúbil.

Prstová gymnastika

« POŠTÁR»

Čo nám priniesol? poštár? (Zatnite a uvoľnite päste)

Chodí s hrubou taškou. (Kráčajú prstami po stole)

Preklad, časopis, noviny, (Ohnite prsty)

V balíku sú dve kazety

A list od tety Valyi

Aby čakali na jej príchod.

Všetko sa zmenilo s príchodom železníc, lodnej dopravy a lietadla.

Aký to bol rozdiel? (zvýšená rýchlosť poštové zásielky , bolo možné nainštalovať poštové komunikácia medzi najvzdialenejšími krajinami).

Tra-ra-ra! Ponáhľaj sa, ponáhľaj sa,

Medzi poliami letí koč!

Prach víri zo všetkých strán,

Trubka je veselá poštár!

Roh iskrí ako oheň -

Fúkajte hlasnejšie poštár.

Tra-ra-ra! Ponáhľaj sa, ponáhľaj sa,

Leťte s kočom medzi poliami!

Neponáhľaj sa! Dajte všetko preč -

Nosiť listy domov

A listy a balíčky,

Balíky a noviny.

Povedz mi druh pošty?

1. Vzduch (leteckou poštou, holub)

A pred príchodom lietadla sa použilo katapultovanie pošty. Išlo o malé lietadlo, ktoré bolo katapultované z paluby lode v určitých medziach od brehu v smere pohybu lode smerom k pevnine.

3. Poštové vlaky.

4. Lodné.

5. Urban.

6. V zahraničí.

7. Špeciálne alebo naliehavé pošty.

8. Polárny pošty.

Na severe je pes pošty.

Prečo pes? (Keďže je tam veľa snehu a neprejde žiadna technika, používajú sa psy zapriahnuté do saní.

9. Elektronické pošty.

Čo poštár prináša to do našich domovov? (.)

1. Písmená.

Čo je v liste? (v obálke)

Čo je to obálka? (Papierové vrecko, v ktorom je priložený list alebo dokument na odoslanie.)

Čo je na každej obálke?

A) mailová adresa

B) PSČ

D) tlač

Ďalší test Druhá svetová vojna priniesla poštárov. Predtým poštouÚlohou bolo zabezpečiť neprerušovanú komunikáciu medzi prednou a zadnou časťou. S prudko narastajúcim objemom korešpondencie bol nedostatok obálok a pohľadníc. Práve v tejto situácii sa zrodil známy „trojuholník vojaka“. Každý mesiac bolo aktívnej armáde doručených až 70 miliónov listov. Poštová vozne boli pripojené k najnaliehavejším vojenským vlakom. Mail prepravované lietadlami, autami, loďami – všetko možné spôsoby. Písmená – trojuholníky sa k bojovníkom dostali vďaka dobre vybudovanej organizácii poštové služby a, samozrejme, vďaka terénu poštári ktorí pri hľadaní adresáta išli s ohrozením života do prvej línie.

Čo sa stalo Poštová známka? (Toto je znak platby poštové a niektoré ďalšie poplatky.)

Teda ak na obálke nie je pečiatka, tak sa k adresátovi nedostane.

Ako sa nazývajú ľudia, ktorí zbierajú známky? (filatelisti)

2. Pohľadnice.

Keďže je veľmi nepohodlné použiť obálku, vymysleli si pohľadnice.

Prečo je to nepohodlné? (Veľa času stráveného výberom papiera, jeho skladaním, vkladaním do obálky, pečatením, nalepovaním známky atď.)

3. Balík (malý poštové zasielané v špeciálnom balení)

4. Časopisy a noviny.

Za málo peňazí pošty K dispozícii sú rôzne tlačené publikácie.

5. Balíček (zabalená položka odoslaná niekomu cez pošty)

6. Telegram (správa odoslaná telefonicky)

Ako sa volá osoba, ktorá posiela a prijíma telegramy? (telegrafista)

7. Preklad

Čo musíme urobiť, aby sme poslali list, pohľadnicu? ((Nižšie Poštová schránka, ktorý sa nachádza na mnohých miestach.)

Čo ak chcem poslať balík? (Ísť do pošty.)

v skutočnosti poštové existuje veľa špecialít. Každý okres mesta, obce, má svoju pobočku pošty- špeciálne priestory, v ktorých pracujú zamestnanci pošty.

Sú ľudia, ktorí prijímajú balíky a listy z rúk ľudí; sú ľudia, ktorí zbierajú listy poštové schránky; sú ľudia, ktorí prinášajú všetky balíky a listy na hlavnú stránku mail -« hlavná pošta» ; šíria sa ľudia poštové zásielky a pod.. d.

2. Zhrnutie.

Ako zvykli volať poštár?

Ako ste si predtým vymieňali informácie?

Pomenujte druh pošty?

Čo poštár prináša to do našich domovov?

Ľudia v akých profesiách pracujú pošty?

Výborne! Chlapci, splnili ste všetky úlohy.

Zhrnutie lekcie v seniorskej skupine na tému: „Pošta“.

Cieľ: Zoznámiť deti s históriou vzniku poštových služieb.

Úlohy:

Rozšíriť porozumenie detí o profesii „poštára“ a poštovej službe, o nevyhnutnosti a výhodách práce poštára;

Oboznámiť deti s históriou listov, ich podobou v rôznych časoch a spôsobmi prepravy poštových zásielok;

Objasniť vedomosti detí o rozmanitosti poštových zásielok;

Zaviesť druh dopravy, ktorý možno použiť na prepravu poštových zásielok;

Zoznámte sa s triedením korešpondencie;

Objasniť poznatky o povinnej podmienke spracovania poštových zásielok (prítomnosť adresy);

Rozvíjať detskú vynaliezavosť, vizuálnu pamäť a logické myslenie.

Rozvíjať reč, schopnosť argumentovať, uvažovať, dokazovať.

Pestovať túžbu učiť sa nové veci, zaujímať sa o históriu vzniku predmetu alebo fenoménu záujmu.

Pestovať záujem o profesie dospelých a pochopenie dôležitosti práce.

Vzbudiť v deťoch zmysel pre vzájomnú pomoc, priateľský prístup k druhým a túžbu pomáhať.

Priebeh lekcie:

Dnes sa vydáme na veľmi nezvyčajnú cestu. Kam bude naša cesta smerovať, môžete určiť z úryvku z básne S. Ya Marshaka „Mail“

Kto mi klope na dvere

S hrubou taškou cez rameno,

S číslom 5 na medenej plakete,

V modrej uniformnej čiapke?

to je on,

to je on,

Leningradský poštár.

Vychovávateľ:

Áno chlapci, máte pravdu. Dnes si povieme niečo o histórii pošty, o tom, ako ľudia v dávnych dobách, v dávnych dobách a v našej dobe mohli prenášať správy a správy.

Predstavte si, že sme s vami v časoch, keď žili starovekí ľudia. Lovili mamuty a žili v jaskyniach. Nevedeli písať, nemali telefón. Ako si vymieňali novinky? Poslali muža (posla) s ústnymi správami. Na ceste posla bolo veľa nebezpečenstiev. Áno, bol dlho na ceste.

Časy, keď ľudia lovili mamuty a maľovali správy na steny jaskýň a zvieracie kože, sú preč. Ľudia sa naučili písať.

Ľudia si začali častejšie vymieňať správy a písať listy. A v Rusku sa objavila špeciálna poštová služba. Odvážni a silní ľudia tam chodili pracovať. Na koňoch museli prejsť veľmi dlhé vzdialenosti.

No bez ohľadu na to, aké rýchle boli kone, listy a správy cestovali dlho. Okrem toho na nich pozdĺž cesty čakali lupiči. Listy sa preto nie vždy dostali k adresátovi.

Ľudia používali holuby aj na posielanie správ. Priviazali k nim papierik s odkazom a prepustili ich. Holuby si vždy našli cestu domov. Ide o poštové holuby.

A na severe sa pošta doručovala psím záprahom. A odvezie ju tam helikoptéra.

Ale čas plynul. A posielanie listu je oveľa jednoduchšie a rýchlejšie. Objavili sa nové komunikačné prostriedky. Toto je lietadlo, vlak.

Lietadlo – letecká pošta.

Vlak - poštový vozeň.

Pomocou poštovej služby si ľudia posielajú listy, pohľadnice, balíky, balíky, telegramy.

Teraz je tam aj email. List môžete rýchlo odoslať pomocou počítača.

Ale aby sa list dostal k adresátovi, musíme sa držať jeho značka.

Značka je lístok na písanie. A musíme napísať adresu a priezvisko toho, komu list, telegram, balík alebo balík posielame.

Všetky noviny, časopisy a listy sa doručujú na poštu autom. A predtým, ako si všetko odnesiete domov, noviny, časopisy, listy a pohľadnice by mali byť rozložené takto (prehliadky): noviny do novín, časopisy do časopisov, pohľadnice do pohľadníc a do tejto hromady - listy. Toto všetko doručuje poštár. Vkladá noviny, listy a časopisy a doručuje ich na adresy. A aby sme dostali balík alebo balík, musíme ísť na poštu sami.

Pedagóg: Chlapci, ako si myslíte, že poštári vedia, ktoré noviny majú vložiť do ktorej schránky?

Deti: vyjadrite svoje odhady.

Pedagóg: Pomocou navádzacích otázok vedie uvažovanie detí k tomu, že každé noviny, časopis a list majú adresu: mesto, ulicu, číslo domu a bytu.

Fyzické cvičenie „Poštová schránka“

Postavím sa na lavičku, postavím sa na špičky a natiahnem sa

Sotva dostanem krabicu von. za rukami hore.

Otváram krabicu "Otvoriť"

Modré, lesklé.

Vypadli z boxu, čupli – postavili sa s rozpaženými rukami.

Listy sú skutočné. ruky.

D. a. "Aká pošta?"

- Ak chcete poslať list železnicou, potrebujete (čo?)...(Poštové auto).

Ak chcete poslať list letecky, potrebujete (čo?)...(lietadlo).

- Na odoslanie listu holubou poštou potrebujete (kto?)... (Holubica).

– poslať list e-mailom potrebovať (čo?)...(počítač).

– Na odoslanie listu na sever potrebujete (čo?)...(Psie záprahy, vrtuľník).

- Chlapci, zamyslite sa a povedzte mi, ktorá pošta teraz chýba? (Golubina).

Hra „Čí telegram?

Som oranžový kočiar

Veľmi milý poštár.

Existujú telegramy pre Kolju,

Pre jeho priateľku Olyu.

– Tento telegram je pre Olyu. Koho je to telegram? (Toto je Olyin telegram.)

– Tento telegram je pre Kolju. Koho je to telegram? (Toto je Kolyov telegram.)

Hra „Čo robí? Čo robia?

- Chlapci, teraz vám povieme, čo sa dá robiť s balíkmi, listami a balíkmi.

- Vanya posiela list a deti (čo robia?) ... (Odosielam.)

- Poštár doručuje telegramy a poštári doručujú telegramy (čo robia?)...(Doručovať.)

- Mama nalepí známku na obálku a matky nalepia známky na obálky (čo robia?) ... (Prilepte to.)

– Dedko dostáva balík a dedkovia dostávajú balíky (čo robia?)...(Dostávajú.)

Máša kreslí pohľadnicu, pohľadnice pre deti

(Čo robia?)...(Kresli.)

Chlapec vloží list do schránky a chlapci vložia listy poštové schránky(Čo robia?)...(Znížia to.)

– Koho príbehy sme dnes počúvali? Čo môže byť poštové?

Čo by sme nemali robiť počas sviatkov, narodenín a keď sú naša rodina a priatelia ďaleko? (Pošlite pohľadnice a listy.)


Deň v týždni

Režim

Skupina, podskupina

Individuálne

1

2

3

4

5

6

7

8

pondelok

ráno

kognitívny vývoj;

rozvoj reči;

Ranné cvičenia.

Vedenie didaktickej hry „Kto to potrebuje? Ciele: rozvíjať vedomosti detí o profesiách dospelých, profesionálnych doplnkoch, odevoch podľa povolania, jeho funkciách

Čítanie básne S. Ya Marshaka „Mail“

S/r hra „Pri návšteve lekára“

"Prečo potrebujeme dopravné značky"

Cieľ: oboznámiť sa s pravidlami správania, ktoré je bezpečné pre ľudí a okolitý prírodný svet

Pokračujte v učení detí používať mydlo a uteráky (umývajte si ruky čisté a suché).

Pri raňajkách sa naďalej učte, ako jesť opatrne, nenapchať si plné ústa, ako dojesť a ako používať obrúsok.

Predstavujeme album „Help Yourself“ (o základnej pomoci pri škrabancoch a modrinách)

Vytvorte podmienky pre s/r hru „Na stretnutí s lekárom“ Cieľ: naďalej rozvíjať schopnosť prideľovať úlohy a dodržiavať dej.

GCD

Umelecký.estetický.vývoj

Fyzický vývoj

Chôdza:

sociálny a komunikačný rozvoj;

kognitívny vývoj;

Pozorovanie práce poštára

Ciele: pokračovať v monitorovaní práce poštára; obohatiť svoju slovnú zásobu o špecifickú slovnú zásobu; pestovať úctu k pracujúcim ľuďom.

Pracovná činnosť

Kolektívne práce na vyčistení okolia po zime.

Ciele:

    naučiť sa spolupracovať;

pestovať tvrdú prácu.

P.I. "Pri medveďovi v lese." Účel hry. Rozvíjať rečovú aktivitu detí, schopnosť korelovať svoje činy so slovom, rýchlo reagovať na verbálny signál a precvičovať výslovnosť hlásky r.

Konverzácia „Ako bol potrestaný zvedavý jazyk“

Ciele: dať deťom vedomosti, že železné predmety sú v zime veľmi nebezpečné, že sa ich netreba dotýkať jazykom, perami ani holými rukami;

naučiť, ako sa starať o svoju bezpečnosť a predchádzať nehodám.

Vytvorte podmienky pre hru „Pripravte sa na prechádzku“ Cieľ: rozvíjať u detí schopnosť vybrať si oblečenie pre rôzne ročné obdobia, naučiť ich správne pomenovať časti oblečenia, upevniť všeobecné pojmy „oblečenie“, „topánky“ a pestovať starostlivý prístup k ostatným.

Pracujte pred spaním

sociálny a komunikačný rozvoj;

čítanie ruskej ľudovej rozprávky: „Snehulienka“. Podporovať rozvoj dialogickej reči, počúvať a porozumieť otázke. Diskusia o prečítanej rozprávke.

Večer:

sociálny a komunikačný rozvoj;

kognitívny vývoj;

rozvoj reči;

umelecký a estetický rozvoj; fyzický vývoj.

Didaktické hry: "Napíšte list priateľovi." Cieľ: vytvoriť u detí predstavu o práci poštových pracovníkov, vytvoriť podmienky pre rozvoj kognitívnej činnosti, povedať deťom, ako správne pripraviť list na odoslanie.

etický rozhovor „Zachránil som ho za nič“ („Strýko Styopa ...“)

Cieľ: pokračovať v práci na tom, aby deti zvládli počiatočné myšlienky sociálneho charakteru

Povzbudzujte deti, aby si samostatne vyberali hračky a atribúty na hru a používali náhradné predmety

V kúte prírody: vyberte obrázky, pomôžte pri vytváraní albumu „Ročné obdobia“

Stolové a tlačené hry: „Zhoda podľa farby“, „Viacfarebné loptičky“

Prechádzka.

fyzický vývoj.

Vonkajšie hry

„Kolotoč“, „Sme vtipní chlapci“.

Ciele: naučiť sa v hre jasne hovoriť; dodržiavať pravidlá hry.
Samostatné aktivity detí

Téma: „Deň Ruská pošta»

Deň v týždni

Režim

Integrácia vzdelávacích oblastí

Spoločné aktivity dospelých a detí s prihliadnutím na integráciu vzdelávacích oblastí

Organizácia vývojového prostredia pre samostatné aktivity detí (centrá aktivít, všetky skupinové miestnosti)

Interakcia s rodičmi/sociálnymi partnermi

Skupina, podskupina

Individuálne

Edukačné aktivity vo výnimočných chvíľach

1

2

3

4

5

6

7

8

utorok

ráno

sociálny a komunikačný rozvoj;

kognitívny vývoj;

rozvoj reči;

umelecký a estetický rozvoj; fyzický vývoj.

Ranné cvičenia

Vytváranie hádaniek na tému pošty. Cieľ: pokračovať v predstavovaní profesií poštových pracovníkov a ich pracovných činností

DI. "Štvrtý je zvláštny." Cieľ: Upevniť koncepciu „divokých a domácich zvierat“

Dienesha bloky (Nájdite všetky tvary, ktoré nie sú rovnaké ako tento, podľa farby (veľkosť, tvar, hrúbka)

KGN. Naučte deti používať mydlo a uteráky (umývajte si ruky čisté a suché).

Počas obeda sa aj naďalej učte, ako opatrne jesť, nenapchať si plné ústa, ako dojesť, ako používať obrúsok.

Vstup do D.I. „Oblečme bábiku na sviatok“ (článok) Didaktická úloha: pokračovať v zavádzaní prvkov ľudového kroja.

pri pohľade na ilustrácie zobrazujúce ruskú hniezdnu bábiku;

Konzultácia: „Nebezpečenstvo nášho dvora“

GCD

Fyzický vývoj

Podľa plánu telovýchovného inštruktora. kultúra

Chôdza:

sociálny a komunikačný rozvoj;

kognitívny vývoj;

rozvoj reči; fyzický vývoj

Pozorovanie mačky Ciele: objasniť a rozšíriť myšlienku mačky; rozvíjať reč a myslenie; rozvíjať záujem o zvieratá.

P/i „Zajace“, „Medveď vyšiel z brlohu“ Účel: podporovať vytváranie pozitívnych emócií u detí, aktivitu v samostatnej motorickej aktivite. Povzbudzujte deti, aby sa spoločne zapájali do hier a pohybových aktivít

Pracovná činnosť

Čistenie oblasti.

Ciele:

    kultivovať tvrdú prácu;

naučiť sa pomáhať si navzájom

"Poľovníci a jelene".

Cieľ: koordinovať pohyby navzájom.

problémové situácie „Čo si obliecť na prechádzku“ Účel: naučiť deti obliekať sa, obliekať sa podľa počasia

Samostatná činnosť počas prechádzky. Rolové hry na želanie detí.

Pracujte pred spaním

sociálny a komunikačný rozvoj;

Situačná konverzácia „Moja domáca adresa“

Cieľ: Naučte deti pomenovať svoju domácu adresu a mesto, v ktorom žijú

Večer:

sociálny a komunikačný rozvoj;

kognitívny vývoj;

rozvoj reči;

umelecký a estetický rozvoj; fyzický vývoj.

Postupný vzostup, gymnastika po spánku.

S/R hra „Pošta“ Účel: Rozvíjať predstavy detí o práci poštára, o pošte ako občianskej budove

Pracovná úloha „Zober si hračky.“ Cieľ: Rozvinúť u detí schopnosť samostatne upratať hračky po hre. Vštepiť lásku k práci.

Konverzácia: „Hlinené hračky“ (Kargopol, Dymkovskaya, Tver hračky).

Hlinené hračky.

Atribúty pre s/r hru „Mail“

Prechádzka.

fyzický vývoj.

Vonkajšia hra"Chyť ma".Cieľ: naučiť sa rýchlo konať na signál, navigovaťpriestor, rozvíjať obratnosť.

Samostatná práca

Vývoj pohybov.Cieľ: posilniť zručnosti hádzania predmetov na diaľku.

Hry s vonkajšími materiálmi: vedierka, špachtle, formičky, hrable

Téma: „Deň ruskej pošty“

Deň v týždni

Režim

Integrácia vzdelávacích oblastí

Spoločné aktivity dospelých a detí s prihliadnutím na integráciu vzdelávacích oblastí

Organizácia vývojového prostredia pre samostatné aktivity detí (centrá aktivít, všetky skupinové miestnosti)

Interakcia s rodičmi/sociálnymi partnermi

Skupina, podskupina

Individuálne

Edukačné aktivity vo výnimočných chvíľach

1

2

3

4

5

6

7

8

streda

ráno

sociálny a komunikačný rozvoj;

kognitívny vývoj;

rozvoj reči;

umelecký a estetický rozvoj; fyzický vývoj.

Ranné cvičenia.

Služba v jedálni Účel: upevniť schopnosť usporiadať držiaky na obrúsky

Prezentácia: „Čo je poštová známka“ Účel: dať koncept poštovej známky, zoznámiť deti s rôznymi typmi známok.

Konverzácia „Každá vec má svoje miesto“ Cieľ: Cieľ: pokračovať v práci na tom, aby si deti osvojili počiatočné koncepty sociálneho charakteru.

situačný rozhovor s cieľom vypestovať si návyk umývať sa, umývať si ruky mydlom pred jedlom, po použití toalety

Ponúknite deťom ilustrácie na tému: „Poštová známka“.

GCD

Umelecko-estetický vývoj (hudba)

Podľa plánu hudobného režiséra

Chôdza:

sociálny a komunikačný rozvoj;

kognitívny vývoj;

rozvoj reči; fyzický vývoj

Dozor nad prácami v záhrade

Ciele: pozorovať mladé sadenice pred odstraňovaním buriny; všímajte si, že nie všetky rastliny v záhrade sú rovnaké, porovnajte ich, zvýraznite rozdiely medzi burinami a sadenicami kultúrnych rastlín.

"Blind Man's Bluff"; Cieľ „U medveďa v lese“: podporovať formovanie pozitívnych emócií a aktivity u detí v nezávislej motorickej aktivite. Povzbudzujte deti, aby sa zapájali do kooperatívnych hier a fyzických aktivít.

Vonkajšia hra „Zasiahnite cieľ“.

Cieľ: rozvíjať obratnosť, presnosť s

Pracovná činnosť: Zametanie chodníkov.

Cieľ: pestovať tvrdú prácu a túžbu pomáhať dospelým.

Sady na hranie s pieskom, loptičky, švihadlá, autíčka, rysovačky, kolky.

Pracujte pred spaním

Situačný rozhovor s cieľom vypestovať si návyk umývať sa, umývať si ruky mydlom pred jedlom. Ako sa zašpinia. Hádanie hádaniek „Vyrástli sme v záhrade“ (na pestovanie potreby jesť zdravé potraviny).

Večer:

sociálny a komunikačný rozvoj;

kognitívny vývoj;

rozvoj reči;

umelecký a estetický rozvoj; fyzický vývoj.

Aplikácia „Pečiatka na písanie“

cieľ: rozvíjať kreativitu, predstavivosť, schopnosť samostatne vykonávať postupnosť akcií v obraze geometrických tvarov, pokračovať v rozvoji zručností presného lepenia.

d/i „Aké ročné obdobie“

Cieľ: Podporiť schopnosť detí dať do súladu opisy prírody v poézii alebo próze určitý čas roku.

Di. "Kedy sa to stane?" - upevniť vedomosti detí o ročných obdobiach, ich charakteristických črtách, rozvíjať súvislú reč, pozornosť, vynaliezavosť

Konverzácia „Ako sa správať v skupine“ Cieľ: vzdelávať deti v pravidlách správania a komunikácie v priestoroch materskej školy (v skupine, spálni, prijímacej miestnosti). Rozvíjajte schopnosť dodržiavať bezpečnostné pravidlá, túžbu chrániť svoje zdravie a zdravie ostatných.

Vytvárať podmienky na hru so stavebnicami (stavebnice, plány domov, škôlky) Cieľ: rozvíjať konštruktívne zručnosti

Prechádzka.

fyzický vývoj.

Vonkajšie hry

"Kto je vyšší?", "Nájdi ma."

Cieľ: naučiť sa ľahko skákať, hrať, prísne dodržiavať pravidlá.

Pozorovanie počasia

Ciele: Pokračovať v rozvoji chápania sezónnych zmien v prírode.

Téma: „Deň ruskej pošty“

Deň v týždni

Režim

Integrácia vzdelávacích oblastí

Spoločné aktivity dospelých a detí s prihliadnutím na integráciu vzdelávacích oblastí

Organizácia vývojového prostredia pre samostatné aktivity detí (centrá aktivít, všetky skupinové miestnosti)

Interakcia s rodičmi/sociálnymi partnermi

Skupina, podskupina

Individuálne

Edukačné aktivity vo výnimočných chvíľach

1

2

3

4

5

6

7

8

štvrtok

ráno

sociálny a komunikačný rozvoj;

kognitívny vývoj;

rozvoj reči;

umelecký a estetický rozvoj; fyzický vývoj.

Ranné cvičenia.
Skúška hračiek Dymkovo (mladé dámy, kačice): rozšírte predstavy detí o cieľoch a metódach práce (profesie, svet koníčkov)

počúvanie zvukového záznamu r.n. piesne „Ach, ty, breza“ Ciele: Upozorniť na ľudovú hudobnú tvorbu.

S/r hra „Ideme na exkurziu“ Účel: upevniť vedomosti detí o exkurzii, zapamätať si pravidlá správania sa na verejných miestach.

slovná hra "ZRKADLO"

Cieľ: Rozvíjať rečovú a motorickú aktivitu detí.

rozhovor „Zlé a dobré návyky“ s cieľom rozvíjať potrebu udržiavať čistotu tela a miestnosti, dodržiavanie denného režimu, aktivitu počas dňa.

Vytvorte podmienky na vymaľovanie omaľovánok podľa ľudových remesiel. Cieľ: rozvoj mmr, predstavivosti

Konzultácia: Prečo vaše dieťa vôbec potrebuje výlety?

GCD

Umelecko-estetický vývoj (hudba)

Podľa plánu hudobného režiséra

Chôdza:

sociálny a komunikačný rozvoj;

kognitívny vývoj;

rozvoj reči; fyzický vývoj

Tematická exkurzia „Prečo sú potrebné dopravné značky? cieľ: upevniť vedomosti detí o pravidlách cestnej premávky; oboznámiť deti so značkami označujúcimi prechody pre chodcov; rozšíriť vedomosti o pravidlách správania detí na ulici; Pestujte u detí pozornosť a koncentráciu.

Ruská ľudová hra "Duck and Drake".

Cieľ: rozvoj rýchlosti pohybu.

Vývoj pohybov.

Cieľ: upevniť zručnosti dobrého odpudzovania a jemného dotyku uzemnenie.

Danil, Dáša

Pracovná činnosť

Čistenie oblasti od konárov Situačný rozhovor „Prečo sú prechádzky dôležité v lete“ – na podporu pochopenia potreby zdravého životného štýlu

Vytvárať podmienky pre samostatnú činnosť detí.

Vzdialený materiál

Lopatky, naberačky, vedrá, formičky do piesku.

Pracujte pred spaním

sociálny a komunikačný rozvoj;

Čítanie rozprávok na želanie detí.Cieľ: naučiť deti robiť vlastné rozhodnutia.

Večer:

sociálny a komunikačný rozvoj;

kognitívny vývoj;

rozvoj reči;

umelecký a estetický rozvoj; fyzický vývoj.

Postupný vzostup, gymnastika po spánku. Didaktická hra "Nahlas - potichu pitie."

Cieľ:. Učte deti spievaním známych pesničiek a podľa pokynov vodiča upravte silu hlasu a hlasitosť melódie.

Pracujte v knižnom kútiku. Knihy „liečby“.

Cieľ:. Vyzvite deti, aby si knihy prezreli, zistili, ktoré knihy je potrebné opraviť, navrhnite, prečo sú knihy roztrhané, aký bol dôvod, povedzte im, ako s knihami správne zaobchádzať.

hádanie hádaniek „Vyrástli sme v záhrade“ Ciele: pestovať potrebu jesť zdravé potraviny

problematická situácia „Mama je chorá“: rozvíjať túžbu dodržiavať morálne normy (vzájomná pomoc, starostlivosť), pestovať úctivý postoj k rodičom

Zorganizujte pracovné podmienky o „zaobchádzaní“ s knihami.

Prechádzka.

fyzický vývoj.

Vonkajšie hry

Cieľ: dosiahnuť skákanie na dvoch nohách.

"Zraziť špendlík."

Cieľ: dosiahnuť zlepšenie motorickej koordinácie, schopnostidať silu hodu.

Pozorovanie počasia

Cieľ: naučiť sa samostatne identifikovať a pomenovať rozdiely v prírode.

Samostatná činnosť detí.

Téma: „Deň ruskej pošty“

Deň v týždni

Režim

Integrácia vzdelávacích oblastí

Spoločné aktivity dospelých a detí s prihliadnutím na integráciu vzdelávacích oblastí

Organizácia vývojového prostredia pre samostatné aktivity detí (centrá aktivít, všetky skupinové miestnosti)

Interakcia s rodičmi/sociálnymi partnermi

Skupina, podskupina

Individuálne

Edukačné aktivity vo výnimočných chvíľach

1

2

3

4

5

6

7

8

piatok

ráno

.sociálny a komunikačný rozvoj;

kognitívny vývoj;

rozvoj reči;

umelecký a estetický rozvoj; fyzický vývoj.

Ranné cvičenia (kartička)

D/i „Pomôžme prestierať stôl“ Účel: naučiť deti pod dohľadom dospelej osoby ukladať nádoby na chlieb na stôl a rozkladať obrúsky

Čítanie nudnej rozprávky „Medveď prišiel k brodu,

vrhnutý do vody..“ Účel: Naučiť zvýrazniť

žánrové črty rozprávky (nedostatok dokončenia

zručnosti, opakovanie), rozvíjať zmysel pre humor,

výdrž.

D/i „Zmätok“ Účel: upevniť predstavy o účele a funkciách rôznych predmetov

Konverzácia „Chyba v jedálni“

Cieľ: naučiť deti správne a bezpečne prestierať stoly pre seba a ostatných; dodržiavať bezpečnostné pravidlá pri manipulácii s nožmi a vidličkami; upevniť predstavu o nebezpečných predmetoch a ich nevyhnutnosti pre ľudí.

Pri pohľade na ilustrácie, sledovaní karikatúry „Medník“

DI. "Zostavte samovar z častí." cieľ: naučiť sa zostaviť celý obrázok z častí; upevniť vedomosti detí o samovare, rozvíjať pozornosť, pamäť a schopnosť pracovať podľa modelu.

Odporúčame rodičom, aby si s deťmi prezreli umelecké a remeselné predmety.

GCD

Fyzický vývoj

Podľa plánu telovýchovného inštruktora. kultúra

Chôdza:

sociálny a komunikačný rozvoj;

kognitívny vývoj;

rozvoj reči, telesný vývoj

Pozorovanie neživej prírody. Ciele: rozšíriť chápanie rozmanitosti neživej prírody, horizontov; pestovať zvedavosť; rozvíjať schopnosť nadviazať spojenie medzi zmenami v prírode a polohou slnka; rozšíriť chápanie rozmanitosti neživej prírody.

Pozorovanie pohybu slnka, slnečného lúča.

Vonkajšia hra "Presuňte položky."

Cieľ: rozvoj obratnosti.

Vonkajšie hry "Zajace a vlci". Cieľ: naučiť sa behať bez toho, aby ste do seba narazili s Yaroslavom, Danilom, Sashou K.

Pracovná činnosť

Polievajte kvety na záhonoch

Cieľ:naučte sa spolupracovať, majte radosť z toho, čo robítepráca a jej výsledok.

Vzdialený materiál

Špachtle, formičky Vytvárajte deťom podmienky pre samostatnú činnosť

Pracujte pred spaním

sociálny a komunikačný rozvoj;

Modelovanie rozprávky „O troch snehuliakoch“. C: Naučte deti pozorne počúvať, hádať hádanku na základe znakov a vlastností predmetu uvedeného v hádanke. Naučte sa zapamätať si obsah rozprávky, prerozprávajte ju, napíšte si vlastný koniec

Večer:

sociálny a komunikačný rozvoj;

kognitívny vývoj;

rozvoj reči;

umelecký a estetický rozvoj; fyzický vývoj.

Zdravie zlepšujúca gymnastika po spánku, chôdza po masážnych chodníkoch

Hra na hrdinov "Pošta"

Cieľ: Naučiť deti samostatne prideľovať roly a naučiť ich správať sa v hre podľa prijatej roly. Formovať detskú predstavu o profesii - poštár. Rozšírte detskú slovnú zásobu - „poštár“, „noviny“, „časopis“, „list“, „pohľadnica“. Rozvíjať schopnosť používať náhradné predmety, zapájať sa do rôznych dialógov na hranie rolí a meniť obsah dialógu v závislosti od zmeny roly. Vštepovať deťom úctu k pracujúcim ľuďom.

"Vlajky a girlandy"

Účel hry: rozvíjať logické myslenie detí, precvičovať vedomosti o farbách a geometrických tvaroch.

Príbeh „Dom, kde bývam“ Účel: Precvičiť si používanie najjednoduchších typov zložených a zložitých viet v reči.

Vytvorte podmienky pre hru na hranie rolí „Pošta“.

Prechádzka.

fyzický vývoj.

Vonkajšie hry

"Jeleň má veľký dom."

Cieľ:posilniť schopnosť korelovať pohyb s textom."Lietadlo".

Cieľ:rozvíjať schopnosť rýchlo konať na signál, rýchlosťpozornosť.

Cieľ: Upevniť vedomosti na tému "Pošta"
Úlohy:
Vzdelávacie:
. Zhrnúť poznatky o poštových dodávkach a práci poštára.
. Aktualizujte slovník na danú tému.
. Posilniť schopnosť koordinovať podstatné mená s číslovkami.
. Rozvíjajte schopnosti fonematického uvedomenia, analýzy zvuku a syntézy.
. Rozvíjať koherentné rečové schopnosti: Zlepšiť schopnosť písať príbehy o predmetoch na danú tému, písať tvorivé príbehy.
Vzdelávacie:
. Rozvíjajte schopnosť odôvodniť svoje úsudky.
. Budujte sebakontrolu a sebaúctu
. Rozvíjať duševné procesy: zrakové a sluchové vnímanie, pozornosť, logické myslenie.
. Posilnite očné svaly a zlepšite ich koordináciu.
Vzdelávacie úlohy:
. Pestovať úctu k práci dospelých (poštár).
. Zlepšiť komunikatívnu pripravenosť na učenie.
. Rozvíjať schopnosť pozorne počúvať učiteľa a kamarátov.
. Rozvíjajte schopnosť podriadiť svoje konanie pokynom.

Prípravné práce: exkurzia na poštu, čítanie S. Ya Marshak „Mail“
Materiál: interaktívna tabuľa, projektor, balíková pošta s detským časopisom a knihou.

Priebeh lekcie:
1. Organizačný moment.
- Chlapci, dnes ráno sme dostali balík. A aby ste zistili, kto to priniesol, musíte hádanku uhádnuť:
Priniesol nám telegram:
Idem. počkaj. matka.
Priniesol som svojmu starému otcovi dôchodok,
Aspoň nie Santa Claus.
Od svitania je na nohách. Kto je to? (poštár)
Správny. Výborne! Toto je poštár.
2. Hlavná časť hodiny.
2.1. - Teraz vás pozývam, aby ste si vypočuli príbeh o tom, ako sa objavila pošta.
„Pošta sa zaoberá zasielaním poštových zásielok, listov, novín, časopisov, prevody peňazí, parcely, parcely. Celá preprava prebieha pomocou dopravy. Potreba rozprávať sa medzi sebou sa objavila medzi ľuďmi už v dávnych dobách. Ale ako môžete hovoriť, ak osoba, ktorú potrebujete, je ďaleko? Keď sa ľudia naučili čítať a písať, tento problém zmizol. Objavil sa Poštová služba. Najprv sa pošta prevážala na koňoch, potom ju začali prevážať po železnici. Listy sa dokonca posielali s holubmi, pričom sa list viazal na nohu vtáka. Neskôr sa množstvo pošty zvýšilo a začala sa prepravovať lietadlom. V súčasnosti, keď má každá domácnosť počítač, je možné posielať listy a správy pomocou e-mailu.
2.2. - Teraz mi povedz, ako môžem doručiť list?
-Na odoslanie listu železnicou potrebujete...? (poštové auto)
-Na zaslanie listu letecky potrebujete...? (lietadlo)
-Na zaslanie listu holubou poštou potrebujete...? (holub)
-Na odoslanie emailu potrebujete...? (počítač)
-Na odoslanie listu na sever potrebujete...? (vrtuľník, psie záprahy)
- Chlapci, zamyslite sa a povedzte mi, ktorá pošta tam teraz nie je? (holub)

2.3. Gymnastika pre oči.
- Teraz sa pozrime do diaľky, pozrime sa priamo pred seba, položme prst
Nie je to škoda pre tentoraz, vo vzdialenosti 25-30 cm od očí, pohybujte pohľadom
Čo je blízko a čo je ďaleko na špičke vášho prsta a pozrite sa na to
Mali by ste sa pozrieť do očí. spustite ruku.
- Aby sme nezívali, zdvihnite oči hore, vpravo, dole, vľavo
Oči behali okolo. a hore; a späť: vľavo, dole, vpravo a
Zastavte sa a potom znova hore.
Bežte opačným smerom.

2.4. Hádanie hádaniek.
- Budem robiť hádanky o predmetoch súvisiacich s prácou poštára.
Hádanky na prezentáciu.
som modrý
Zavesím na stenu.
A veľa pozdravov
Udržiavané vo mne.
Na stene na viditeľnom mieste
Spoločne zbiera novinky
A potom jeho nájomníci
Budú lietať na všetky strany.
Visí na viditeľnom mieste
Celý rok hltá novinky. (schránka)

Pevne utesnené lepidlom
A poslali mi to súrne.
Nebudem ľutovať:
Okamžite to dostanem a zverejním. (obálka)

Kúsok papiera ráno
Prinesú nám to do bytu.
Na jednom takom liste
Veľa rôznych noviniek. (Noviny)

Raz za mesiac ráno
Bude vložené do našej krabice.
Hrubý, svetlý - som tak rád
Pozerám všetky obrázky. (časopis)

Získajte naliehavé správy:
"Prídem presne o šiestej."
Vedľa je podpis „matka“.
Toto je tele... (gram).

2.5. Zlepšenie zručnosti súvislého prejavu.
- Výborne! Predstavte si seba ako detský časopis a povedzte nám o sebe? (rozprávky pre deti)
- Vytvorte príbeh o poštárovi pomocou referenčných obrázkov. Môžete použiť všetky obrázky alebo len niekoľko.

2.6. Minúta telesnej výchovy.
Čo nám priniesol poštár?
Chodí s hrubou taškou (deti pochodujú na mieste)
Preklad, časopis, noviny
V balíku sú dve kazety (torzo sa otáča vpravo, vľavo)
A list pre tetu Valyu
Aby čakali na jej príchod (skákanie na dvoch nohách).

2.7. Práca s hádankami.
- Chlapci, poštár si pre vás pripravil prekvapenie a čo to je, zistíme, keď hádanku vyriešime. Musíte identifikovať prvý zvuk v názve obrázka a vytvoriť slovo z týchto zvukov.
Deti plnia úlohy a na obrazovke sa objaví časopis (kniha).
- Výborne, dokončili ste úlohu! (učiteľka vytiahne detský časopis a knihu).

2.8. Posilnenie schopnosti koordinovať podstatné meno s číslovkou.
Ale pozri. Je tu aj nejaký zvláštny papierik. Čo je na ňom? (obálky). Pozrite sa, či je dostatok obálok pre každého z vás? ako si to vedel? (Počítané).

2.9. Máme aj obálky, ktoré ste včera kúpili na pošte. Môžeme im poslať list? (Nie). Čo je k tomu potrebné? (napíš adresu)
Ale moja obálka už má napísanú adresu. Môžem to poslať? (Nie, nie je na ňom pečiatka).
Po lekcii vám navrhujem napísať list a poslať ho na vašu adresu.
Samotný list nikam nepôjde,
Ale dajte to do krabice -
Bude bežať, lietať, plávať
Tisíc míľ cesty.

3. Zhrnutie vyučovacej hodiny.
- Teraz si vezmite emotikon a povedzte nám, prečo ste si ho vybrali.
Deti si vyberú emotikon s emóciou, ktorá zodpovedá ich nálade a zdôvodní ich výber.